Inspirander

Strona główna / Kuchnia / Diety / Zasady diety grup krwi

Zasady diety grup krwi
 Diety,

Zasady diety grup krwi

12 maja, 2016

Zasady diety grup krwi

Nie jest typową kuracją odchudzającą, a raczej sposobem odżywiania, opartym na teorii, że grupa krwi jednoczy ludzi o zbliżonych cechach metabolicznych i genetycznych, mających zasadniczy wpływ na przemianę materii, tolerancję składników odżywczych, skłonność do pewnych schorzeń, itd. Chcesz nie tylko schudnąć, ale przede wszystkim zachować zdrowie i dobre samopoczucie? Według amerykańskiego lekarza Petera Adamo powinnaś kierować się własnym profilu żywieniowym, zależnym od grupy krwi.

Grupa 0

Potrzebujesz intensywnego wysiłku fizycznego, a twój organizm lubi białko zwierzęce. Nie dla ciebie zboża i nabiał. Chcąc sprawnie, zdrowo funkcjonować i zachować szczupłą sylwetkę, wybierz dietę obfitującą w owoce morza, czerwone mięso, zielone warzywa.

Grupa A

Dla ciebie specjaliści od żywienia zgodnie z grupą krwi przewidują dania wegetariańskie. Potrzebujesz świeżych owoców i warzyw w sporych ilościach, a przebojami kuchni powinny stać się dania z ananasem, na bazie soi i olejów roślinnych.

Grupa B

Jeśli masz tę grupę krwi, jesteś szczęściarzem. To grupa wędrowców, odpornych na choroby krążenia i nowotwory, jeśli tylko prawidłowo się odżywiają. A to nietrudne: jeść wszystko, byle z umiarem, to motto tej grupy. Żywieniowe przeboje to wątroba, jaja, produkty mleczne, wszelkie (różne) mięsa, zielone warzywa. Do picia: herbaty.

Grupa AB

Trudno przewidzieć, czy więcej w tobie cech grupy A, czy B, a możesz też stanowić połączenie ich obu. I trudno to z góry założyć: raczej trzeba sprawdzić na własnej skórze. Produkty szczególnie polecane to mieszanka propozycji wcześniejszych: zielone warzywa, ananas, owoce morza, produkty mleczne, tofu.

Wady i zalety diety grup krwi

Zalety:

  • Może okazać się rozwiązaniem zagadki, dlaczego na jednych pewne metody odchudzania działają, a na innych nie,
  • Ma poprawiać nie tylko bilans kilogramów, ale ogólnie zdrowie oraz samopoczucie.
  • Nie wymaga liczenia kalorii, sprawdzania indeksu glikemicznego, precyzyjnego odmierzania porcji.
  • Pozwala na spore urozmaicenie.

Wady:

  • Dieta oparta na dość nowej i wciąż niepewnej teorii.
  • Zasady są niejasne, nie ma obowiązującego, wygodnego szablonu. Nie wiadomo, co z czym i w jakich proporcjach ł
  • Walory zdrowotne diety niepewne, gdyż zalecenia dla poszczególnych osób są odmienne i nie do końca zgodne z udokumentowanymi zasadami żywieniowymi (choćby rezygnacja z nabiału w grupie 0 i z mięsa w grupie A)
  • Wiele osób twierdzi, że dieta jest nieskuteczna, a ich potrzeby i skłonności żywieniowe zupełnie nie zgadzają się z propozycjami Petera Adamo, amerykańskiego twórcy teorii związku między grupami krwi i metabolizmem.

SPRADŹ DIETY:

1. Dieta oczyszczająca. Jadłospis na tydzień

Dieta oczyszczająca. Jadłospis na tydzień

2. Dieta oczyszczająca

3. Dieta Sonoma

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: