Inspirander

Strona główna / Kuchnia / Rękawice i łapki kuchenne

Rękawice i łapki kuchenne
 Kuchnia

Rękawice i łapki kuchenne

28 października, 2014

Każda z nas ma swoje ulubione gadżety, dzięki którym gotowanie jest bardziej przyjemne i bezpieczne. Należą do nich między innymi rękawice i chwytaki do przenoszenia gorących naczyń. Zobaczmy, jak wybrać najlepsze.

 

RĘKAWICE Z MATERIAŁU

Najbardziej tradycyjne i popularne. Często są zdobione w kolorowe wzory. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka walorów praktycznych. Powinny być wykonane z grubej i usztywnianej tkaniny, wtedy lepiej chronią nasze dłonie przed poparzeniem. Najlepsze są rękawice z wyodrębnionym palcem, możemy wtedy lepiej chwycić i utrzymać naczynie. W sklepach dostępne są rękawice z magnezem lub pętelką do zawieszania – dzięki temu możemy je zawiesić w pobliżu piekarnika, by były zawsze pod ręką. Na zdjęciu produkt: Duka.

CHWYTAK Z MATERIAŁU

Nie zbyt dobrze sprawdza się w przenoszeniu ciężkich i bardzo gorących naczyń, które wyciągamy prosto z pieca. Lepiej używać je do noszenia kubków lub misek z gorącymi płynami lub niewielkich rondelków i patelni. Na zdjęciu produkt: produkt Duka

RĘKAWICE Z SILIKONU

Nowoczesne gadżety silikonowe powoli podbijają nasze kuchnie. Niedawno zapanował szał na lekkie formy silikonowe do pieczenia tart i babeczek. Teraz nastał czas silikonowcy rękawic. Są bardzo elastyczne, więc możemy w nich swobodnie poruszać dłońmi. Łatwo się je czyści. Bardzo dobrze chronią przed poparzeniem, szczególnie jeśli są grube. Często mają też specjalne wypustki, które zapobiegają temu, by gorące naczynie wyślizgnęło się nam z dłoni. Na zdjęciu produkt: Red Onion.

SILIKONOWY CHWYTAK

Miłośniczki nowoczesnych gadżetów kuchennych na pewno zachwyci silikonowy chwytak do garnków. Jest nie duży, poręczny i świetnie sprawdza się w praktyce, ponieważ mamy pewność, że naczynie nie wyślizgnie nam się z rąk. Na zdjęciu produkt: Duka.

(mb)
foto: 123 RF i materiały prasowe (zdjęcia produktów)

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak wybrać patelnię do grillowania?

Jak wybrać garnek do gotowania na parze?

Jak wybrać deskę do krojenia?

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: