Inspirander

Strona główna / Kuchnia / Jak zrobić grzane piwo?

Jak zrobić grzane piwo?
 Kuchnia,

Jak zrobić grzane piwo?

21 listopada, 2014

Jak zrobić grzane piwo?

Szklaneczka zimnego piwa to najlepszy sposób, by ugasić pragnienie w upalny dzień. Zimą mniej chętnie sięgamy po chłodne trunki, zastępujemy je aromatycznymi grzańcami. Najbardziej popularne w tym sezonie jest grzane piwo.

Zasada robienia grzanego piwa jest prosta. Nie gotujemy napoju tylko podgrzewamy i delikatnie mieszamy, by nie ulotnił się całkowicie gaz. Aby napój zyskał głęboki, korzenny smak, dodajemy rozgrzewające przyprawy, takie jak goździki, cynamon, imbir. Podobnie jak w przypadku grzanego wina idealnie sprawdzą się też pomarańcze. Wiele osób wierzy, że na przeziębienie nie ma nic lepszego niż gorące piwo z jajkiem. Jeśli chcemy przygotować bardziej słodką wersję tego trunku, możemy dodać sok malinowy.

Przepis na grzane piwo

1 litr piwa
Pomarańcza
Przyprawy – cynamon, goździki, wanilia, imbir, kardamon
Łyżka miodu

Do wysokiego garnka wrzucamy pomarańcze i przyprawy oraz zalewamy piwem. Podgrzewamy, ostrożnie mieszając, gdy napój jest gorący, ale nie zaczyna jeszcze wrzeć, ściągamy garnek z ognia. Grzane piwo rozlewamy do wysokich szklanek.

Przepis na grzane piwo z jajkiem

3 żółtka
3 łyżki cukru
1 litr piwa
Przyprawy według uznania

Ucieramy żółtka z cukrem na kogel-mogel. Osobno w rondelku podgrzewamy piwo. Gdy napój jest już gorący, bardzo powoli wlewamy go do masy jajecznej i dokładnie mieszamy.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak przyrządzić grzane piwo?

Domowa kawa latte

Jak przyrządzić gorącą czekoladę?

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: