Inspirander

Strona główna / Kuchnia / Jak zorganizować wspólne gotowanie?

Jak zorganizować wspólne gotowanie?
 Kuchnia

Jak zorganizować wspólne gotowanie?

1 maja, 2016

Gotowanie jest modne. Potwierdza to rosnąca popularność blogów, programów kulinarnych oraz estyma, jaką cieszą się szefowie kuchni. Coraz bardziej zwracamy też uwagę na to, co jemy. Zainspiruj się tym trendem i zaproś znajomych na wspólne gotowanie.

  • Ustal, co będziecie gotować – zapraszając znajomych, ustal, jakie danie zamierzacie przygotować, czy będzie to kuchnia japońska, czy meksykańska. Pomoże ci to zrobić listę zakupów. Wybierając menu, weźcie pod uwagę produkty sezonowe.
  • Zrób zakupy wcześnie, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Zamiast do pobliskiego supermarketu wybierz się na bazar, gdzie możesz kupić produkty prosto od rolnika. Dzięki temu wasza kolacja będzie bardziej smaczna i zdrowa.


     

  • Przydziel każdemu zadania, ale wcześniej skonsultuj, jakie kto ma
    preferencje. Jedna osoba lubi obierać warzywa, druga kroić, trzeciej dobrze wychodzą sosy. Zadbaj, by każdy miał przygotowane „stanowisko pracy”. Jeśli masz taką możliwość zaaranżuj gotowanie przy wspólnym stole – to sprzyja integracji. Przygotuj dla każdego fartuch i wszystkie potrzebne utensylia kulinarne, by nikt nie musiał buszować po szafkach i szufladach w twojej kuchni.
  • Zadbaj o nastrój – niezbyt głośna muzyka w tle, wino, rozmowa – pamiętaj, że wspólne gotowanie to nie konkurs tylko impreza towarzyska. Nie każda potrawa musi perfekcyjny smak, a tym bardziej widok. Liczy się to, by przyjemnie spędzić czas.
  • Weź pod uwagę, że nie wszyscy twoi znajomi lubią gotować. Takie osoby mogą za to być odpowiedzialne za dekoracje stołu i zarządzać całym przedsięwzięciem, pilnować, by wszystkie składniki z przepisu zostały dodane w odpowiednim czasie, albo robić zdjęcia.
  • Jeśli twoja kuchnia nie jest wystarczająco duża, by kilka dorosłych osób mogło w niej przyrządzać posiłek w tym samym czasie, nie rezygnuj z pomysłu wspólnego gotowania. Namów znajomych, by wynająć razem kuchnię w restauracji (niektóre oferują taką możliwość) lub weźcie razem udział w warsztatach w szkole gotowania

(mb)

Foto: 123 RF i

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Domowa pizza dla całej rodziny

Jak wybrać kurs gotowania?

10 pomysłów na udany weekend

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: