Inspirander

Strona główna / Kuchnia / Jak wykorzystać słodycze zebrane na Halloween?

Jak wykorzystać słodycze zebrane na Halloween?
 Kuchnia,

Jak wykorzystać słodycze zebrane na Halloween?

14 października, 2014

Każdego roku coraz więcej dzieci przebiera się w halloweenowe kostiumy i puka do drzwi sąsiadów z hasłem „cukierek albo psikus". Dlatego w ostatni czwartek października kupujemy kilka toreb słodyczy. Mnóstwo słodkości przynoszą też nasze własne dzieciaki. Co zrobić z tymi wszystkim cukierkami, czekoladkami, żelkami po Halloween? – zastanawia się nie jedna mama. Podsuwamy kilka dobrych pomysłów.

1.Słodycze, których nie zdążymy zjeść podczas Halloween, możemy po prostu zamrozić i wykorzystywać przy różnych okazjach – gdy pieczemy, robimy desery lub mleczne koktajle.

2. Jeśli rozpuścimy w garnku batoniki i czekoladki, zebrane na Halloween, wystarczy do takiej masy dodać tylko jajka, mąkę i trochę cukru, by upiec czekoladowe ciasteczka.

3. Masz ochotę na aromatyczny czekoladowy likier? Rozpuść czekoladki w wódce – wystarczy włożyć je do butelki, zakręcić i poczekać, aż się rozpuszczą.

4. Dodając czekoladki do ciepłej kawy z mlekiem, zrobimy pyszną mokkę.

5. Zabierz słodycze do pracy i podziel się ze znajomymi, którzy nie mają dzieci lub nie obchodzą Halloween.

6. Możesz zemleć wszystkie słodycze w specjalnym młynku do rozdrabniania dodatków i używać jako posypki do kawy, lodów, ciast i wszelkich deserów.
Przyda ci się to urządzenie:

Młynek do kruszenia dodatków Topper Hopper, Red Onion

7. Żelki i czekoladowe lentylki zatrzymaj na zimę, przydadzą się do dekorowania świątecznych pierników i ciasteczek.

8. M&MS i czekoladowe lentylki pomieszaj z płatkami zbożowymi, orzechami, migdałami, słonecznikiem i pestkami dyni. Zrobisz w ten sposób smaczną i zdrową przekąskę dla dzieci.

 (mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Drinki na Halloween

Jak zrobić zupę z dyni

Przyjęcie na Halloween – przekąski

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: