Inspirander

Strona główna / Wellness / 4 ćwiczenia na super pośladki bez wychodzenia z domu

4 ćwiczenia na super pośladki bez wychodzenia z domu
 Wellness

4 ćwiczenia na super pośladki bez wychodzenia z domu

25 lipca, 2018

Chcesz pochwalić się pośladkami w stylu Kardashianek, a ciężko Ci ruszyć się na siłownię? Koniec z wymówkami o braku czasu, drogich karnetach na siłownię czy braku pieniędzy na ciężarki. Nie potrzebujesz niczego specjalnego, żeby móc ćwiczyć pośladki w domu. Dzisiaj pokażemy Ci 4 ćwiczenia na super pośladki bez wychodzenia z domu!

Przysiady sumo z butelkami wody

Źródło: Pinterest.com

Wypełnij plastikowe butelki wodą lub piaskiem. Zastąpią Ci hantle. Możesz zacząć od tych półlitrowych, a z czasem sięgnąć też po większe półtora- lub dwulitrowe. Wybierz butelki, które mają ergonomiczny kształt, ułatwiający utrzymanie ich w dłoniach. Stań w szerokim rozkroku z dwiema pełnymi butelkami (najlepiej dwulitrowych) i zrób przysiad “sumo”. Biodra wypchnięte do przodu. Powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy, robiąc dwie serie. To ćwiczenie pośladków w warunkach domowych sprawi, że poczujesz się jak na siłowni!

Przysiady z plecakiem

Źródło: Pinterest.com

Zwykły plecak sportowy to świetny zamiennik sztangi zarzuconej na barki. Wsadź do niego cokolwiek, co go obciąży, np. kamienie czy butelki z wodą. Stań w węższym, niż w przypadku przysiadów sumo, rozkroku z plecakiem na barkach i zejdź do przysiadu. Powtórz 12 razy, robiąc 3 serie. Ćwiczenia ze sztangą bez sztangi to już nie marzenie! Możesz zamienić swój dom w siłownię.

Ćwiczenie na pośladki z unoszeniem nogi

 

Źródło: Pinterest.com

 

Uklęknij i oprzyj dłonie na podłodze, dokładnie pod barkami. Napnij pośladek i unieś ugiętą lewą nogę tak, aby stopą celować w sufit. Wytrzymaj chwilę i opuść nogę (ale nie opieraj kolana na podłodze). Staraj się nie kołysać biodrami. Powtórz 10–12 razy najpierw jedną, potem drugą nogą. To domowe ćwiczenie pośladków możesz zrobić w każdych warunkach. Dodatkowo wzmocni Twoje plecy.

Ćwiczenie na pośladki z krzesłem

 

Źródło: Pinterest.com

 

Do tego ćwiczenia na pośladki w domowych warunkach potrzebne będzie Ci tylko krzesło. Połóż się na plecach i oprzyj pięty na krześle. Nogi powinny być lekko ugięte w kolanach, ręce ułożone wzdłuż tułowia. Unieś wyprostowane nogi w górę. Napnij brzuch i pośladki. Unieś biodra na tyle wysoko, aby tułów i udo utworzyły linię prostą. Wytrzymaj 3 sekundy i powoli opuść. Powtórz 10–12 razy.

Jeśli będziesz wykonywać tylko te 4 ćwiczenia co dwa dni, sumiennie i regularnie, już po miesiącu zobaczysz oszałamiające efekty. Poświęć pół godziny dziennie, a nie pożałujesz!

Sprawdź też:

Co je modelka na śniadanie?
Błędy, przez które nie chudniesz!
HYGGE, czyli 5 sposobów na szczęście!


Opracowanie: Marta Bijan

Inne Artykuły: