Żeby włosy rosły szybciej
25 lipca, 2018Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej?
Masz wrażenie, że twoje włosy przestały rosnąć i w żaden sposób nie możesz ich zapuścić? My przychodzimy Tobie z pomocą.
Włosy, najczęściej po zimie, są słabe, nieelestyczne i łamliwe i wygląda na to, że ich wzrost został zatrzymany.
W takiej sytuacji powinnaś natychmiast zająć się nimi kompleksowo – od wewnątrz, wzbogacając dietę (włos niedożywiony nie będzie miał z czego powstać) i stosując odpowiednie zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie.
Kolorowo na talerzu
Przede wszystkim wzbogać dietę. Zwłaszcza na wiosnę. Nie żałuj sobie rzodkiewek, dymki, sałaty, zawsze jednak w towarzystwie tłuszczu i białka, czyli przetworów mlecznych, ryb i mięsa (inaczej „przelecą” przez ciebie bez wyraźnych efektów), a także rozmaitych owoców.
Im bardziej zróżnicowana dieta, tym lepiej. Możesz „zagłodzić” nie tylko włosy jedząc w kółko to samo. Przecież potrzeba im paliwa, aby miały siłę rosnąć.
W aptekach znajdziesz suplementy diety, wspomagające porost, strukturę i gęstość twojej czupryny – m. in. takie specyfiki jak: Merz Special, Skrzypovita, Capivit, czy Innéov.
Domowe zabiegi pielęgnacyjne
Choć farmaceuta może polecić ci różne preparaty na porost włosów, lepiej przedtem skonsultuj się z fryzjerem, który w pełni profesjonalnie oceni ich stan i grubość i wskaże najbardziej przydatny w twoim konkretnym przypadku środek do pielęgnacji w domu.
W aptece możesz kupić płyny w ampułkach do wcierania w skórę głowy m. in. Piloxiolil, Vichy Dermos, System Profesional Welli i 2-, lub 5-procentowy Loxon (na ten środek musisz mieć receptę).
W salonie fryzjerskim natomiast możesz kupić m. in. serie intensywnie odżywiających włosy kosmetyków pielęgnacyjnych Kerastase. Wszystkie z nich służą do pielęgnacji wzmacniającej. Możesz je wcierać przed snem.
Kuracja w salonie
Odwiedź fryzjera i poproś o ocenę i zaordynowanie wzmacniającej kuracji. Środki odżywcze i cementujące spoiwa włókna włosów, stosowane w salonach fryzjerskich, mają znacznie wyższe stężenie, co przekłada się na wyraźnie lepszy, niż przy domowych zabiegach, efekt końcowy.
Profesjonalna wiedza dobrego fryzjera sprawi, że taka kuracja nie narobi ci szkód na głowie. Za zabieg pielęgnacyjno-wzmacniający zapłacisz ok. 100 zł.
Ważne jest fachowe cięcie
Rodwajający się na końcówce włos systematycznie się kruszy, zrywa i łamie coraz bliżej cebulki, dlatego niezwykle ważne jest profesjonalne strzyżenie.
Dzięki wysokiej jakości, profesjonalnym nożyczkom końcówki podczas strzyżenia nie będą urwane. Gdy są poszarpane przez niezbyt ostre ostrze, dalej się będą rozdwajały, ale gdy fryzjer utnie „na tępo”, np. „gorącymi” nożyczkami, przestają się siepać i zaczynają odrastać już bez rozdwajania.
foto:istockphoto.com