Inspirander

Strona główna / Uroda / Wszystko o tipsach

Wszystko o tipsach
 Uroda

Wszystko o tipsach

21 lipca, 2009

Moda na tipsy już przeminęła, ale jeśli masz problemy z paznokciami, to nadal znakomicie pełnią funkcję „lekarstwa".

Piękne dłonie to nie tylko gładka skóra, ale i, a może przede wszystkim, zadbane paznokcie. Jak sobie jednak radzić gdy te, dane przez naturę, nie grzeszą urodą? Gdy zbyt wolno rosną lub mają nieładny kształt? Albo, kiedy nie możesz się powstrzymać przed ich obgryzaniem?

Remedium na powyższe problemy mogą być tipsy, czyli plastikowe nakładki na paznokcie, służące do ich przedłużenia.

Czym są tipsy?

Tipsy, czyli syntetyczne lub jedwabne nakładki imitujące paznokcie, można założyć w wyspecjalizowanych zakładach kosmetycznych.

Zabieg wygląda następująco: na oczyszczoną uprzednio płytkę paznokcia, od jej połowy, naklejana jest plastikowa płytka, następnie całość zostaje pokryta akrylem lub żelem modelującym, utwardzanym za pomocą lampy UV.

Tak przedłużonym paznokciom kosmetyczka nadaje pożądaną długość i kształt, a następnie całość pokrywa lakierem specjalnie przeznaczonym do tipsów, który utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodni.

Decydując się na tipsy możesz wybrać materiał, z którego są zrobione i na przykład plastik zastąpić jedwabiem.

Ten ostatni, dla utwardzenia, zamiast akrylu pokrywany jest tzw. naturżelem.

Innym sposobem przedłużenia paznokci są papierowe szablony podkładane pod krótko obcięte paznokcie, a następnie również pokrywane akrylem.

Dla kogo tipsy i jak je pielęgnować?

Tipsy są nie tylko modnym dodatkiem, ale i ratunkiem dla osób, które mają słabe, łamliwe lub zniekształcone paznokcie.

Przeciwwskazaniem do ich założenia jest łuszczyca, grzybica lub zapalenie płytki paznokcia.

Znakomicie również powstrzymują przed obgryzaniem paznokci.

Skoro już zdecydowałaś się na tipsy warto wiedzieć jak je później pielęgnować. Na przykład nie szkodzi im zwykły lakier do paznokci, ale bardzo nie lubią zmywaczy z acetonem.

Najlepiej, jeżeli kupisz odpowiedni do tego celu kosmetyk, tam gdzie zakładano ci tipsy. Poza tym nie wymagają szczególnej pielęgnacji i możesz się z nimi obchodzić jak z naturalnymi paznokciami.

Co 2 – 3 tygodnie będziesz musiała zrobić u kosmetyczki tak zwane „uzupełnienie", ponieważ w miejscu złączenia tipsów z płytką paznokcia powstanie niewielki rowek.

Po około trzech miesiącach musisz je usunąć w gabinecie kosmetycznym. W żadnym razie nie zrywaj ich samodzielnie, ponieważ w ten sposób możesz uszkodzić paznokcie.

Jeżeli twoja nowa ozdoba dłoni przypadnie ci do gustu będziesz mogła ją sobie ponownie założyć zaraz po zdjęciu starej warstwy.

Co zamiast tipsów?

Jeżeli zaś nie stać cię na tipsy, które są dosyć kosztowne, albo chcesz tylko jednorazowo sprawić sobie „aksamitne pazurki" proponujemy ci zakup sztucznych paznokci.

Są to owalne, plastikowe płytki, które możesz nakleić samodzielnie. Mocuje się je na czystą i suchą płytkę paznokcia za pomocą specjalnego kleju dołączonego do opakowania.

Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ani nadania im kształtu, można je też malować zwykłym lakierem. Sztuczne paznokcie kupisz w każdej większości drogerii, ale musisz się liczyć z tym, że są bardzo nietrwale i na ogół najdalej po kilku dniach same odpadają.

11.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: