Inspirander

Strona główna / Uroda / Ukviat – kosmetyki naturalne dla Twojego piękna

 DOBRE SAMOPOCZUCIE,

Ukviat – kosmetyki naturalne dla Twojego piękna

2 lipca, 2021

Czy możliwe jest czerpanie na co dzień z życiodajnych sił Matki Natury, a jednocześnie dbanie o dobro i równowagę naszej planety? Marka Ukviat udowadnia, że tak, oferując nam wegańskie, w 100% naturalne kosmetyki, których sprzedaż wspiera konkretne działania na rzecz ochrony środowiska.

Ukviat – kosmetyki naturalne dla Twojego piękna i dobra planety

Preparaty pielęgnacyjne Ukviat to naturalni eksperci w służbie dla zdrowej pielęgnacji i piękna oraz naszego środowiska. Ochrona i oczyszczanie morskich ekosystemów, sadzenie drzew i dbanie o bioróżnorodność lasów, wsparcie dla dzikich pszczół i przywracanie naturalnej bioróżnorodności – naprzeciw tym skonkretyzowanym wyzwaniom wychodzi polska marka Ukviat. Firma oferuje kosmetyki, których formuła oparta jest na drogocennych i starannie dobranych naturalnych składnikach, a proces produkcji odbywa się z poszanowaniem dla rytmu natury. Na tym jednak nie koniec – marka Ukviatwspółpracuje z fundacjami działającymi na rzecz naszej planety, a 2% ze sprzedaży każdego kosmetykutrafia do jednej z trzech zaprzyjaźnionych organizacji: „Fundacji Mare”, „Las Na Zawsze” oraz „Łąka”.

Ukviat – kosmetyki naturalne dla Twojego piękna i dobra planety

Filozofia firmy Ukviat pokazuje jasno, że w ślad za wyborem konsumenckim powinien iść jasny i spójny przekaz. Jeśli doceniasz moc natury w swojej codziennej pielęgnacji, jak i w życiu, z pewnością masz świadomość, że nieuważna, nadmierna i nieprzemyślana eksploatacja Matki Ziemi przynosi negatywne konsekwencje i dla planety, i dla jakości życia każdego z nas.

Dlatego tak ważny jest wybór firm, które w procesie produkcji swoich preparatów od początku do końca postępują etycznie i przejrzyście, a pochodzenie ich produktów nie budzi żadnych wątpliwości.

Marka Ukviat może się poszczycić konkretnymi działaniami na rzecz ochrony środowiska – sprzedaż naturalnych kosmetyków pozwoliła na posadzenie 250 m2 bioróżnorodnego lasu, oczyszczanie mórz i efekt w postaci 25000 pszczół wspierających działania natury i naturalną bioróżnorodność. Jak zapowiada firma – to dopiero początek wyzwań i planów na rzecz ochrony natury, jakie stawia przed sobą marka!

Ukviat – kosmetyki naturalne dla Twojego piękna i dobra planety

Kosmetyki firmy Ukviat są bezpieczne, wegańskie i w 100% naturalne. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości i skuteczności preparatów marka zaprojektowała proces testowy, który składa się z trzech etapów.

Ukviat współpracuje z naukowcami polskich uniwersytetów oraz zleca niezależnym laboratoriom przeprowadzenie szczegółowych badań pod kątem obserwacji, które sygnalizują użytkownicy-ochotnicy w pierwszym etapie testów, czyli kwestionariuszy ewaluacyjnych.

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry – niebieskie serum balansujące Ukviat dla równowagi Twojej skóry

Niebieskie serum balansujące otwiera „wielką trójkę” marki Ukviat.

Motyw przewodni to równowaga – lekkie serum normalizuje pracę gruczołów łojowych i redukuje niedoskonałości skóry twarzy, przeznaczony jest do cery problematycznej. Serum zawiera cenne ekstrakty roślinne, m.in. wyciąg z wrotycza marokańskiego i roślinny skwalan, które koją i regenerują naskórek. Wysoka zawartość proaktywnych estrów z nasion ostropestu plamistego daje efekt nawilżonej i gładkiej skóry. Produkt jest w 100% naturalny, nietestowany na zwierzętach. Wybierając niebieskie serum balansujące Ukviat, wspierasz równowagę swojej skóry i… planety. 2% ze sprzedaży marka przekazuje na rzecz „Fundacji Mare”, chroniącej ekosystemy morskie. 

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry – zielone serum Ukviat dla wzmocnienia wrażliwej skóry 

Zielone serum ochronne Ukviat łagodzi zaczerwienienia i pobudza mechanizmy obronne skóry. Preparat bogaty w ekstrakty botaniczne z algi brązowej i owoców rokitnika wspomaga regenerację i chroni skórę. Lekki naturalny olejek chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, stymuluje mechanizmy naprawcze i wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Idealny do skóry podrażnionej, cienkiej i wrażliwej. Wzmacniająca formuła, o wysokiej zawartości organicznego oleju z kiełków brokułu, oleju z pestek winogron i estrów z nasion ostropestu plamistego, nawilża, uelastycznia oraz błyskawicznie się wchłania. Kupując zielone serum Ukviat, chronisz swoją skórę i planetę – pomagasz sadzić 0,5 m2 bioróżnorodnego lasu.

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry – żółte serum rewitalizujące Ukviat dla zmęczonej cery

Żółte serum Ukviat to naturalne remedium dla wyraźnie zmęczonej i pozbawionej blasku cery, z widocznymi oznakami starzenia się skóry. Preparat zawierający ekstrakty z kopru morskiego i owoców rokitnika, pozyskane za pomocą ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe, wygładza i pozytywnie wpływa na gęstość skóry. Ultralekki olejek naturalnydoskonale się wchłania i stanowi botaniczną alternatywę dla drogocennego retinolu – bez podrażnień i łuszczenia się naskórka. Ujednolica i poprawia koloryt, przywraca blask i promienny wygląd. Żółty kolor serum dedykowany jest pszczołom – kupując serum rewitalizujące Ukviat wspierasz dzikie pszczoły i pomagasz przywrócić naturalną bioróżnorodność. 2% ze sprzedaży tego produktu przekazywane jest na wspólne działania marki Ukviat z fundacją „Łąka”.

TEKST: Monika Laskowska – Blaszak 

Inne Artykuły: