Inspirander

Strona główna / Uroda / Tango milonga

Tango milonga
 Uroda

Tango milonga

30 lipca, 2009

"Tango Milonga, tango twych marzeń i snów…" – tak śpiewał Mieczysław Fogg do muzyki Jerzego Petersburskiego.
Czy wiesz, co to jest milonga?

Moda na tańczenie tanga istnieje w Polsce już od lat. Jak grzyby po deszczu powstawały i nadal powstają klubiki, gdzie spotykają się miłośnicy tego tańca. Tam rodzą się pasje i miłości. Ale warto, byś wiedziała co nieco o jednym z wielu rodzajów tanga – tango milonga.

Słowo jedno znaczeń wiele

Zapamiętaj podstawowe definicje.

  • Termin ten oznacza wieczór lub bal, podczas którego tańczy się tango.
  • Oznacza również rodzaj muzyki pochodzącej z Rio de la Plata (Argentyna i Urugwaj), którą tańczy się tradycyjnie wieczorami.
  • Może tez oznaczać ułudę. Stąd argentyńskie przysłowie: „la vida es una milonga", co znaczy "życie jest ułudą".
  • Milonga to też jeden ze stylów hiszpańskiego flamenco, najprawdopodobniej czerpiący swe źródła z Argentyny, ale od tanga bardzo oddalony.

 

Techniki milongi

Milonga powstało w połowie XIX wieku na przedmieściach Buenos Aires z pomieszania rytmu afro-urugwajskiego „candombe" i kubańskiej habanery.

Milonga tańczona jest w trzech rytmach: tanga, walca i milongi jako takiej. Tańcząc milonga, używamy techniki tanga, ale rytm jest żywszy. Taniec jest weselszy i prostszy.

Niebezpieczeństwa milongi

Ponieważ milonga tańczona jest w rytmie chodzonym, trzeba precyzyjnie respektować zasady poruszania się po parkiecie, by nie doszło do kolizji tańczących par.

Pary obracają się w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. Gdy parkiet jest przepełniony, nie wolno robić zbyt gwałtownych figur, jak np. boleos.

Największa odpowiedzialność spoczywa na partnerze, który musi mieć oczy szeroko otwarte.

02.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: