Inspirander

Strona główna / Uroda / Sportowa bielizna dla Ciebie

Sportowa bielizna dla Ciebie
 Uroda

Sportowa bielizna dla Ciebie

21 lipca, 2009

Aktywne kobiety lubią sport. Ale by czuć się komfortowo, trzeba nosić specjalną bieliznę.

Kochasz sport i uwielbiasz ćwiczyć? Jeśli tak, to zapewne świetnie wiesz jaki strój jest odpowiedni dla dyscypliny, którą szczególnie lubisz uprawiać. Tym bardziej, że zarówno Internet jak i kolorowe pisma pełne są porad z wytycznymi co do mody obowiązującej w tym zakresie.

Jednak często pomija się jeden z elementów, wprawdzie mniej istotny dla ogólnego wizerunku, ale bardzo ważny dla zdrowia – odpowiednią do uprawiania sportu bieliznę.

Dopasowana jak druga skóra

Bielizna, nawet ta codzienna, jeśli cię uwiera lub krępuje twoje ruchy w trakcie noszenia, jest niezdrowa, a jej zakup to strata pieniędzy, niezależnie od tego jak efektownie się na tobie prezentuje. A jeśli kochasz sport i jesteś aktywna fizycznie, właściwie dopasowane dessous to wręcz konieczność.

Idealnie dobrana bielizna sportowa powinna elastycznie, perfekcyjne przylegać do ciała, być lekka i przewiewna, łatwo oddawać wilgoć na zewnątrz i zapewnić twoim ruchom niczym nieograniczoną swobodę. Najlepsze są tzw. modele  bezszwowe, nie powodujące ucisku i otarć naskórka, które mogłyby powstać podczas intensywnego treningu.

Taką bieliznę szyje się ze specjalnych tkanin (najczęściej z bawełny z dodatkiem elastycznego włókna), które nie powodują odparzeń, dobrze wchłaniają pot i elastycznie dopasowują się do kształtu ciała. Obok rodzaju materiału liczy się również fason sportowego dessous. Zwłaszcza jeżeli zależy ci na zachowaniu jędrnego biustu.

W jakim biustonoszu najlepiej ćwiczyć

Wybierając biustonosz odpowiedni na trening sportowy zwróć szczególną uwagę na jego miseczki. Powinny być gładkie, bezszwowe i stabilnie podtrzymywać piersi podczas intensywnego ruchu.

Ramiączka stanika muszą być dosyć szerokie, regulowane i elastyczne, tak aby nie wrzynały się w ciało, a jednocześnie zapewniły dodatkowe wsparcie dla biustu. Niektóre modele mają też specjalne zapięcie na plecach, które stabilizuje cały biustonosz.

Zwłaszcza jeśli masz duży biust powinnaś zwracać szczególną uwagę na wybór właściwego modelu stanika, zapobiegającego opadnięciu piersi i dającego im odpowiednie wsparcie. Chociaż oczywiście inne elementy sportowej bielizny też mają znaczenie.

Figi i nie tylko

Sportowe figi, tak jak biustonosz, powinny dobrze przylegać do ciała, ale jednocześnie gwarantować swobodę ruchów. Wybierz takie, które są wysoko zabudowane i mają specjalne usztywnienia z przodu. To zapewni ci odpowiednie wsparcie dla mięśni brzucha i … dodatkowo wzmocni efektywność treningu.

Ale bielizna sportowa to nie tylko biustonosz i figi. Warto też zainwestować odpowiednie podkoszulki, szorty, czy getry. Szczególnie jeśli masz wyjątkowe upodobanie do sportów zimowych.

Ciepło i przytulnie

Jeśli jesteś zapaloną narciarką lub łyżwiarką powinnaś się pokusić o zakup bielizny termoizolacyjnej. Składa się ona na ogół z dwóch warstw, które z jednej strony pochłaniają wilgoć a z drugiej zatrzymują ciepło chroniąc zarówno przed przegrzaniem jak i przed wychłodzeniem organizmu.

Dodatkowym atutem takiej  bielizny jest to, że niweluje ona nieprzyjemny zapach.  W takim, rzec można,  „profesjonalnym" dessous nawet największy mróz nie będzie ci straszny.

27.04.2009

 Foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: