Inspirander

Strona główna / Uroda / Pielęgnacja / Skuteczne sposoby na przebarwienia skóry

Skuteczne sposoby na przebarwienia skóry
 Pielęgnacja,

Skuteczne sposoby na przebarwienia skóry

7 września, 2017

Instagram/ @terrigalfff

Przebarwienia na skórze to częsty problem, zwłaszcza po okresie letnim, kiedy to nasza cera wystawiana była często na słońce.  To właśnie jesienią różnice w kolorycie skóry stają się jeszcze bardziej widoczne. Radzimy jak walczyć z przebarwieniami na skórze.

Przyczyny pojawienia się przebarwień na skórze oraz ich postać może mieć różne podłoże. Dlatego, należy dostosować odpowiednią pielęgnację oraz skorzystać ze specjalistycznej rekomendacji eksperta, który pomoże dobrać odpowiednią formę zabiegów.

Złuszczanie naskórka  

Złuszczanie w formie peelingów mechanicznych czy chemicznych to nie tylko jedna ze skuteczniejszych metod na pozbycie się niemiłych pamiątek po lecie, ale również propozycja dla każdej z nas, aby odświeżyć skórę i przywrócić jej młody wygląd. Tutaj znajdziecie nasze domowe sposoby na sprawdzone peelingi.  

Wizyta u specjalisty

W przypadku poważnych problemów dermatologicznych lepiej udać się do specjalisty, który zajmie się Waszą skórą profesjonalnie, doradzi, jakich zabiegów powinniście unikać, a jakie są w Waszym przypadku wskazane. Jednym z takich miejsc jest Sharley Medical Clinic & Day Spa – oferujące skuteczne terapie, dzięki którym pozbędziecie się wszelkich niedoskonałości skóry.

Skuteczna metoda w walce z przebarwieniami

Jednym z takich zabiegów jest oferowany przez Sharley Medical Clinic COSMELAN®

Cosmelan® to zabieg będący efektem wieloletnich badań w dziedzinie hiperpigmentacji, szczególnie polecany na przebarwienia o podłożu hormonalnym (malesma), małe i specyficzne plamy oraz przebarwienia pozapalne. Specjalista przeprowadzający zabieg indywidualnie dopasowuje jego przebieg do potrzeb oraz fototypu każdego pacjenta. Cosmelan® to silnie działający, ale też bardzo skuteczny zabieg pozwalający pozbyć się przebarwień o różnej etiologii oraz miejscu pojawienia się.

Działanie:

Podczas zabiegu kosmetolog nakłada na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę maseczkę w jasnobrązowym kolorze. Z tą maseczką na skórze pacjent udaje się do domu i po określonym przez specjalistę czasie (od 3 do 7 godzin) usuwa ją pod bieżącą wodą. Przez następnych kilka miesięcy zaleca się stosowanie specjalnej pielęgnacji oraz ochronę skóry wyłącznie bardzo wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi SPF50 lub SPF50+.

Efekty:

Cosmelan® to najskuteczniejsza dostępna terapia na przebarwienia skóry o podłożu hormonalnym. Dodatkowo przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej: reguluje wydzielanie łoju oraz zmniejsza widoczność porów. Działa również odmładzająco poprzez stymulację produkcji kolagenu.

czas trwania zabiegu: 20 minut;
cena: 1250 zł;
krem Cosmelan do stosowania w domu: 590 zł.

Sprawdź też:

Hit kosmetyczny – czarne mydło z aktywnym węglem
Jak dbać o cerę po urlopie? 5 prostych porad
3 koreańskie maseczki, które musisz mieć!

Inne Artykuły: