Inspirander

Strona główna / Uroda / Przygotuj twarz do makijażu

Przygotuj twarz do makijażu
 Uroda

Przygotuj twarz do makijażu

20 lipca, 2009

Sztuka upiększania twarzy, zwana współcześnie makijażem jest stara jak świat. Ale w makijażu równie ważne jak technika jego wykonania, jest właściwe przygotowanie twarzy.

Zacznij od demakijażu

Jeżeli nie oczyścisz dobrze skóry i zostaną na niej ślady kosmetyków, kurzu lub potu twój make up  nigdy nie nabierze blasku i świeżości.

Należy zatem zacząć od dokładnego umycia twarzy (w zależności od typu cery i upodobań) albo mleczkiem do demakijażu (cera sucha, odwodniona) albo wodą ze specjalnym mydłem przeznaczonym do tej części ciała (cera tłusta i mieszana).

Później zawsze stosujemy tonik, który przywróci skórze właściwe PH oraz zdrowy, świeży wygląd.

Następnie nałóż odpowiedni dla twojej cery krem. Możesz też dodatkowo użyć jednego ze specjalnych kosmetyków pod makijaż, dających optyczny efekt błyskawicznego liftingu.

W sprzedaży od kilku lat są również dostępne tzw. bazy pod podkład, których zadaniem jest rozświetlenie cery lub poprawienie jej „faktury", tak aby stała się jedwabiście gładka.

Przygotowana w ten sposób twarz gotowa jest na przyjęcie podkładu.

Grunt to podkład

Podstawową zasadą dobrego makijażu jest prawidłowe użycie podkładu.

Na rezygnację z tego kosmetyku mogą sobie pozwolić wyłącznie bardzo młode osoby o nieskazitelnej cerze, czyli praktycznie mało kto.

Aby make up był trwały, najlepiej  nałożyć podkład, gdy krem jeszcze nie do końca się wchłonął.

Wytrzymałość makijażu zwiększa również temperatura, dlatego przed położeniem podkładu należy rozgrzać dłonie pocierając je o siebie.

Kosmetyk powinnaś rozprowadzić cienką warstwą, zaczynając od środka twarzy, w kierunku jej zewnętrznych krawędzi.

Na jeszcze wilgotny podkład nałóż następnie puder, wtedy obydwa produkty najlepiej się „wiążą" przygotowując twarz pod dalszy makijaż i zabezpieczając ją przed niechcianym efektem maski.

Pamiętaj, by podkładem pokryć również okolice oczu, co zwiększa trwałość oraz ułatwia aplikację cieni i konturówki a także „impregnuje" wspomniane kosmetyki przed rozmazaniem.

Po dobrym przygotowaniu twarzy podkładem można przystąpić do dalszych etapów kosmetycznego poprawiania natury.

02.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: