Inspirander

Strona główna / Uroda / Ozon leczy?

Ozon leczy?
 Pielęgnacja,

Ozon leczy?

26 lutego, 2020
Kąpiele ozonowe są od dawna wykorzystywane w hydroterapii. Liczne obserwacje i badania potwierdziły ich właściwości gojące oraz zdolność zwalczania infekcji wywoływanych przez bakterie, grzyby, czy pasożyty. Bywają pomocne przy leczeniu zmian troficznych, występujących np. u osób cierpiących z powodu żylaków (skóra objęta zmianami staje się cienka, gładka, z charakterystycznymi plamkami, a w końcowych stadiach pojawiają się owrzodzenia).

CZY OZON LECZY?

669,00 
Wyjątkowy skandynawski design, obrus lniany od House Doctor wykonany ze...

Tak! 

Hydromasaż ozonowy, w połączeniu z określonymi wodami mineralnymi czy olejkami eterycznymi, jest wskazany w leczeniu:

  • zmian zwyrodnieniowych naczyń obwodowych: makro- i mikrożylakowatości, zapalenia żył,
  • niskiego i wysokiego ciśnienia tętniczego,
  • otyłości, chorób kobiecych,
  • schorzeń układu oddechowego (przewlekłe nieżyty, astma),
  • dolegliwości klimakteryjnych
  • chorób skóry (stanów zapalnych i niektórych egzem).

    Terapie ozonowe doceniono w ośrodkach spa, gdyż działają wspomagająco w leczeniu cellulitu (skórki pomarańczowej, med. lipodystrofii). i wielu zmian estetycznych na skórze, pojawiających się na skórze podczas pokwitaniu, ciąży, po porodzie lub intensywnych terapiach medycznych i dietetycznych.

Jak działa mata ozonowa (ozonomatic)?

 

Na dnie wanny układamy dywanik specjalnej konstrukcji dywanik.

Ma on ponad 500 mikrodysz, które sprawiają, że wąskie strumyczki wody z pęcherzykami powietrza i ozonu, pod odpowiednim ciśnieniem, równomiernie masują wszystkie części ciała: uda, biodra, pośladki, brzuch, piersi, ramiona.

Dywanik jest elastyczny, co pozwala kąpiącemu się przyjąć dowolną pozycję. Model “hi-tech” maty ozonowej to wersja z pilotem: pozwala nie wychodząc nie wychodząc z wanny regulować intensywność masażu.

Masaż lekki pobudza krążenie krwi i relaksuje, sprawia, że mija zmęczenie. Masażem o średniej intensywności wzmacniamy skórę i mięśnie. Trzeci stopień intensywności – zwany limfodrenażem -pomaga pozbyć się cellulitu, zlikwidować poduszki tłuszczowe. Jest zabiegiem zapobiegającym dolegliwościom układu krwionośnego i limfatycznego, schorzeniom reumatycznym, przeziębieniom.

Ozonomatic został wyposażony także w czwarty stopień: tzw. masaż sportowy. Działa na zasadzie rozgrzewki przed intensywnymi ćwiczeniami, pomaga uniknąć ewentualnej kontuzji stawów lub nadwyrężenia mięśni. Jest zalecany osobom zdrowym, którym zależy na poprawie wydajności i witalności.

Skóra wilgotna, zmiękczona pod wpływem ciepłej wody, staje się bardziej podatna na wchłanianie do głębszych warstw tkanek, dodanych do wody innych leczniczych składników olejków, substancji mineralnych. Dzięki ozonowi tworzą one także leczniczy aerozol wnikający do organizmu przez płuca. Działa on korzystnie na drogi oddechowe, system trawienia, krążenie i układ nerwowy, a zatem i ogólne samopoczucie.

Polecamy terapię ozonem.

Inne Artykuły: