Inspirander

Strona główna / Uroda / Pielęgnacja / Ochroń się przed szkodliwymi promieniami UV!

Ochroń się przed szkodliwymi promieniami UV!
 Pielęgnacja,

Ochroń się przed szkodliwymi promieniami UV!

7 marca, 2017

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze promienie słoneczne. Dodają nam energii, poprawiają nastrój i sprawiają, że życie jest piękniejsze! Nie możemy jednak zapominać, że niosą za sobą również duże zagrożenia, dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o ochronę przed szkodliwym UV.

Promieniowanie ultrafioletowe to rodzaj promieniowania słonecznego, które dzieli się na dwa rodzaje: UVB i UVA. Pierwszy typ odpowiada za wytwarzanie pigmentu w naszej skórze, najprościej mówiąc – powoduje efekt opalania się. O ile UVB może pomóc nam w uzyskaniu letniej karnacji, to może być też sprawcą oparzeń!

Jak się jednak okazuje to promieniowanie UVA powinno być na naszej czarnej liście wrogów numer jeden! UVA stanowi większość promieniowania słonecznego wysyłanego na Ziemię. Co ważne, jego stężenie jest stałe, niezależnie od pory roku, czy dnia oraz przenika przez szyby! Efekty działania tego zdradzieckiego promieniowania nie są widoczne od razu, ale długotrwała ekspozycja na UVA ma swoje bardzo dotkliwe konsekwencje. Za główne uważa się przyśpieszony proces starzenia się skóry. W mieście, czy na łonie natury, przez cały rok, promienie UVA wnikają w głąb skóry, czego efekty są wyraźnie widoczne – zmarszczki, przebarwienia, zwiotczenie skóry.

Nuxuriance Ultra Krem 

Regenerujący krem Nuxuriance Ultra o globalnym działaniu przeciwstarzeniowym SPF20 PA+++ ma bardzo wysoki wskaźnik ochronny PA, czyli protection grade of UVA. Jest to międzynarodowy wskaźnik pozwalający określić poziom ochrony przed promieniowaniem UVA. Krem może być stosowany jako płaszcz ochronny na dzień po aplikacji serum lub jako baza pod makijaż. SPF20 PA+++ regeneruje skórę twarzy, a co najważniejsze chroni przed promieniowaniem UVA/UVB oraz pomaga walczyć z pojawianiem się przebarwień.


POJEMNOŚĆ: 50 ml

CENA: około 181 zł

Inne Artykuły: