Inspirander

Strona główna / Uroda / Mezoterapia – nowoczesne odmładzanie

Mezoterapia – nowoczesne odmładzanie
 Uroda

Mezoterapia – nowoczesne odmładzanie

30 lipca, 2009

Mezoterapia to bezpieczny sposób upiekszania ciała. Jest dość drogi, ale skutecznie zwalcza cellulit.

Metoda ta od lat wykorzystywana jest w medycynie, ale znaleziono dla niej zastosowanie również w kosmetologii. Już w latach siedemdziesiątych spopularyzował ją francuski lekarz M. Pistor, który zaczął ją stosować w dermatologii estetycznej.  

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w wybrane obszary na ciele pacjenta. Poprzez dostarczanie składników odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w miejsca, takie jak: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda oraz brzuch, zapobiega się starzeniu skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.

Po wstrzyknięciu wykonuje się specjalny masaż, który równomiernie rozprowadza substancje odżywcze pod skórą. Preparaty używane podczas mezoterapii są zdaniem producentów całkowicie naturalne i zawierają głównie witaminy, minerały czy kwas hialuronowy. Jednak każdy koktajl, używany podczas takich zabiegów ma inny skład, dobrany indywidualnie po wstępnej rozmowie lekarza z pacjentem.

Mezoterapia dla twarzy i ciała

Najpopularniejszy rodzaj mezoterapii, z którego możesz skorzystać, to tzw. mesolift, czyli zabieg odżywczy i wygładzający zmarszczki. Używany w tym wypadku koktajl zawiera witaminy, krzem a przede wszystkim absorbujący wodę w skórze kwas hialuronowy. Poprawia to poziom jej nawilżenia i sprawia, że cera staje się promienna, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Dzięki mesoliftowi skóra jest też mobilizowana do produkcji kolagenu, co wzmacnia jej konstrukcję i poprawia napięcie.

Mezoterapię stosuje się również jako jedną z metod walki z cellulitem.. Podstawą są tutaj zastrzyki z kofeiną oraz wyciągami z nostrzyka żółtego i rutyny, które poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (tzw. lipoliza). Co w efekcie prowadzić ma do ujędrnienia skóry oraz redukcji „skórki pomarańczowej". Dodatkowo znajdujący się w koktajlu wyciąg z karczocha zawiera kwasy polifenolowe, które mają regulować metabolizm.

Mezoterapia na kłopoty z włosami

Mezoterapia uważana jest także za efektywną metodę w profilaktyce i leczeniu problemów z wypadaniem włosów. Podobno jest skuteczna nawet w wypadku takich poważnych chorób, jak np. łysienie plackowate.

Lekarz zastosuje tutaj koktajle z substancji odżywiających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy). Mają one spowodować regenerację struktury włosów oraz zahamować proces ich wypadania. W tym wypadku mezoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia farmakologicznego.

Co jeszcze warto wiedzieć o mezoterapii?

Zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny, ale stwarza pewien dyskomfort i jeśli jesteś osobą bardzo wrażliwą na ból będziesz mogła skorzystać z miejscowego znieczulenia (np. kremem Emla). Częstotliwość oraz liczbę zabiegów lekarz dostosuje do twoich indywidualnych potrzeb. W wypadku odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu zaleca się na ogół terapię uderzeniowa złożoną z 2 do 3 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Jeszcze lepsze rezultaty zapewni ci seria trwająca około 2 miesięcy. W czasie zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają niewielkie bąbelki, wypełnione preparatem i czerwone kropeczki po nakłuciach. Na ogół znikają one po około 2 – 3 dobach.

Istnieje też ryzyko powstania małych siniaków, które mogą być widoczne przez 3 – 4 dni. Po zabiegu powinnaś też przez kilka dni unikać słońca, a jeśli już musisz na nim przebywać, chroń skórę preparatami z wysokim filtrem.

Wśród przeciwwskazań do wykonywania mezoterapii są: alergie, ciąża, cukrzyca, stany zapalne skóry, opryszczka i niezagojone rany. Zachowaj też ostrożność, jeśli twoje skóra źle toleruje iniekcje (np. nasz cerę naczyniowa, lub skłonność do powstawania bliznowców).

Ceny zabiegów wynoszą ok.: 400 zł (twarz), 250 – 400 zł (włosy), 300 zł (zabieg na cellulit) oraz od 650 do 1000 zł za twarz, szyję i dekolt razem.

15.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: