Inspirander

Strona główna / Uroda / Włosy / Krótkie włosy: wygoda i możliwość tuszowania mankamentów urody

Krótkie włosy: wygoda i możliwość tuszowania mankamentów urody
 Uroda,

Krótkie włosy: wygoda i możliwość tuszowania mankamentów urody

2 czerwca, 2016

Krótka fryzurka pozwala podążać za modą: co 2-3 miesiące można ją wyraźnie zmienić, nawet dzięki drobnemu zabiegowi. Wystarczy bowiem kilka pociągnięć nożyczkami, a grzywka stanie się ukośna, końcówki postrzępione, fryzurka asymetryczna… Możliwość doboru uczesania do kształtu twarzy jest maksymalna, jeśli tylko oddasz się w ręce dobrego fryzjera. Nie trudna jest też stylizacja i pielęgnacja, jeśli nie obciążysz włosów nadmiarem kosmetyków.

Sposób cięcia ukrywa mankamenty urody: nieharmonijne rysy, grubość szyi, ale i kształt głowy. Trzeba jednak pamiętać o paru zasadach:

  • bardzo krótkie włosy są jedynie dla pań, które mają delikatną, niebanalną buzię i kształtną główkę. Głowa płaska z tyłu przy ultrakrótkich pasmach będzie jeszcze bardziej płaska. Lepiej sprawdzą się nieco dłuższe kosmyki, suszone na grubej, półokrągłej szczotce.
  • jeśli masz ostre rysy, a nie marzysz o wyglądzie chłopczycy, pozostaw kosmyki nieco dłuższe, lekko nastroszone (czesane wiatrem, artystyczny nieład). Zbyt krótkie nie służą też paniom z odstającymi uszami.

SPRAWDŹ Jaka fryzura pasuje do twojego typu urody

  • krótkie cięcie to radykalny, ale zarazem najskuteczniejszy sposób ukrycia cienkich, przerzedzonych pasm. Gdy je zetniesz, będą sprawiać wrażenie gęstszych i grubszych, ale tylko pod warunkiem, że zostaną umiejętnie wycieniowane na wysokości uszu. Przy zróżnicowanej długości pasm staną się lżejsze i będą dosłownie “unosić” się wzajemnie, “odbijając” od głowy. Nie zapominaj wcierać w nie piankę i suszyć pod włos.
  • krótkie strzyżenie i cieniowanie są również lekarstwem na włosy niesforne, zbyt sztywne. Powinny po bokach twarzy sięgać uszu, na czubku głowy pozostać dłuższe, a z tyłu opadać na kark. Mocne wystrzępienie końców sprawi, że fryzurę łatwiej wymodelujesz.
  • jeśli trudne do ułożenia włosy kręcą się, pamiętaj, że gęste loki powinny być dłuższe na karku i na czubku głowy, zaś po bokach sięgać poniżej uszu i być mocno wycieniowane.

Ja jeżeli chcesz zapuścić włosy dowiedz się: Komu nie pasują długie włosy?

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: