Inspirander

Strona główna / Uroda / Jakie brwi pasują do twojej twarzy? Sprawdź

Jakie brwi pasują do twojej twarzy? Sprawdź
 Uroda

Jakie brwi pasują do twojej twarzy? Sprawdź

30 marca, 2016

Zapewne wiesz, że dobierając fryzurę, przede wszystkim powinnaś pamiętać o kształcie swojej twarzy. Podobnie jest z brwiami: muszą się komponować z całością, a będą sporym atutem twojej urody.

Twarz owalna, kwadratowa

  • Twarz owalna uchodzi za najbliższą ideału, zatem nie potrzebuje specjalnej korekty. Pasują do niej brwi klasyczne, czyli lekko wyprostowany i zaokrąglony „bumerang”.
  • Jeśli jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy, warto neutralizować mocno zaznaczoną dolną szczękę kości żuchwy. Pomogą w tym wyraźnie zarysowane (choćby z pomocą kredki), długie, nieco zakrzywione brwi. Zagięcie brwi, ale w kształcie łuku, nie pod kątem ostrym, optycznie złagodzi buzię. Mogą być dość grube,wyraziste w kolorze, chociaż nie kruczoczarne. Ten kolor nie służy nikomu, gdyż zazwyczaj na brwiach prezentuje się nienaturalnie.

Kształt diamentu i serca

  • Diamentowa buzia: szeroka, nieregularna, podobna do trapezu, również wymaga łagodzenia. zasadniczym celem jest zbliżenie jej kształtu do klasycznego owalu. Brwi należy wygiąć i intensywnie zarysować tak, by łuk przypominał „skrzydło jaskółki”(linia lekko wznosząca się i opadająca łagodnie od 2/3 długości. Dobierając kolor również zapomnij o czerni. Unikaj także szarości (brwi wyglądają na niebieskawe). Trzymaj się zasady, obowiązującej większość kobiet, które malują brwi: kredka o ton ciemniejsza od koloru włosów. Gdy jesteś brunetką, użyj czarnej maskary, albo mocnego cienia. Dają efekt łagodniejszy, niż klasyczna kredka.
  • Kształt serca to zazwyczaj atut. Jest typowy dla urody wyjątkowo kobiecej, zmysłowej. Zarazem nieregularne rysy warto nieco zmiękczyć właściwym kształtem brwi. Najlepsze będą zaokrąglone: delikatne, a zarazem odwracające uwagę od charakterystycznej linii nasady włosów.

Pociągła, okrągła

  • Niby brwi to tylko detal na twarzy, a jednak mogą zasadniczo wpływać na jej kształt. Jeśli twoja twarz jest zbyt wąska i podłużna, można ją optycznie skrócić, jedynie zmieniając kształt brwi. Sposobem na to jest ułożenie ich „horyzontalnie”, sprawienie, by były niemal zupełnie proste. Takie brwi bez łuku, ale z delikatnymi zagięciami na zewnętrznych końcach, widocznie poszerzają buzię, odciągając zarazem uwagę od jej nadmiernej długości. Wprawdzie część specjalistów uważa, że tylko klasyczne brwi prezentują się naprawdę dobrze, warto sprawdzić ten trick, wykorzystywany nieraz przez aktorki czy modelki (np. Małgorzata Socha). Jak się nie spodoba, można wrócić do klasyki.
  • Twarz okrągła, dla odmiany, wymaga wydłużenia i zwężenia. Efekt gwarantowany przy łukach wyciągniętych wysoko w górę, a końcówkach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) wyraźnie opuszczonych. Jeśli nie masz ochoty na takie odważne rozwiązanie, przynajmniej unikaj okrągłego łuku, gdyż dodatkowo podkreśla “pulchne” rysy twarzy. Załam go wyraźnie: to nieco odciągnie uwagę od krągłości.

To ci się przyda

Jeśli nie masz pewności, jaki jest kształt twojej twarzy, sprawdź to we własnym lustrze. Po prostu obrysuj na nim własne odbicie pomadką, czy zmywalnym pisakiem. Możesz też wykorzystać zdjęcie, na którym zaznaczysz kontury. Pamiętaj jednak, że fryzura (której na fotografii nie zmienisz), może nieco zaciemniać obraz

Dobierając kolor kredki do brwi, pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli twoje włosy są w odcieniu ciemnego blondu, kredka powinna mieć kolor jasnego beżu. Dlaczego nie o ton ciemniejsza od fryzury? Na brwiach będzie wyglądać na dużo ciemniejszą, niż w rzeczywistości.

Rudzielcom do brwi pasuje bardzo jasny, ciepły beż.

Marzysz o makijażu permanentnym? To spora wygoda, pod warunkiem, że brwi będą wyglądały dokładnie tak, jak zaplanowałaś. Potem o zmianę znacznie trudniej. Lepiej, dopiero dochodząc do ich idealnego kształtu i koloru metodą prób i błędów, nie podejmować długotrwałych decyzji.

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: