Inspirander

Strona główna / Uroda / Jak zwiększyć objetość włosów

Jak zwiększyć objetość włosów
 Uroda

Jak zwiększyć objetość włosów

20 lipca, 2009

Burza włosów to marzenie każdej kobiety. Jednak nie każdą z nas natura obdarzyła bujną czupryną. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na to, aby włosom optycznie dodać tak pożądanej objętości.

 

  • Wybieraj łagodne szampony przeznaczone do włosów delikatnych i cienkich, a po każdym myciu nałóż lekką odżywkę (nie przesadzaj z ilością), ale tylko taką, którą się spłukuje (mniej obciąża włosy). Unikaj odżywczych kosmetyków, przeznaczonych do włosów suchych.

 

  • Do stylizacji używaj pianki lub sprayu zwiększającego objętość włosów. Zwróć jednak uwagę, aby nie przesadzić z ich ilością. Inaczej obciążysz włosy i bardzo szybko opadną. Jeśli stosujesz piankę – wystarczy kulka wielości mandarynki, w wypadku sprayu – kilka aplikacji na całość włosów (włącznie ze spodnią warstwą). Unikaj wosku i brylantyny.
  • Włosy susz z opuszczoną głową, najlepiej suszarką z dyfuzorem. W trakcie suszenia włosów masuj je tuż przy nasadzie, okrężnymi ruchami palców (suszarka powinna być wtedy nastawiona na niższy bieg). W ten sposób „odkleisz” włosy od głowy.
  • Nawiń włosy na duże wałki i lekko spryskaj lakierem (zacznij od czubka głowy). Pamiętaj, że im grubsze wałki, tym włosy będę bardziej proste i puszyste, a im cieńsze pasma i większa liczba wałków, tym bardziej spektakularny efekt. Następnie delikatnie wysusz ciepłym powietrzem (przez 2-3 minuty) i poczekaj 1-2 minuty, aby wystygły. Zdejmij wałki, odchyl głowę do tyłu i ostrożnie potrząśnij włosami.

 

  • Przedziałek rób po innej stronie głowy niż ta, na której zazwyczaj śpisz. Włosy w tym miejscu bywają zazwyczaj oklapnięte i nieco rzadsze, a taka sztuczka sprawi, że będą bardziej “odklejone” od skóry głowy.

 

  • Pamiętaj, że długie włosy zawsze opadają pod swoim ciężarem. Dlatego żeby były puszyste najlepiej, aby były półdługie i dobrze wycieniowane.
  • Możesz też zastosować domową kurację. Zmieszaj po pół filiżanki białego octu i soku cytrynowego i taką miksturę nałóż na włosy. Następnie owiń głowę ciepłym ręcznikiem i zostań w takim turbanie przez kwadrans. Po tym czasie spłucz włosy używając do tego pół butelki zwykłego piwa, po czym umyj włosy i nałóż na nie odrobinę odżywki.
  • Dla dodania włosom puszystości możesz również myć włosy szamponem z dodatkiem żelatyny (w proporcjach: paczka żelatyny na ¼ szklanki szamponu)

15.06.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: