Inspirander

Strona główna / Uroda / Makijaż / Jak zrobić świetlisty makijaż krok po kroku

Jak zrobić świetlisty makijaż krok po kroku
 Makijaż,

Jak zrobić świetlisty makijaż krok po kroku

17 maja, 2017

O promiennej, pełnej blasku i zdrowo wyglądającej skórze marzy każda kobieta. Glow – najmocniejszy trend sezonu – czyli świetlisty makijaż, w kilku prostych krokach sprawi, że skóra twarzy będzie wyglądała na młodszą, gładszą i bardziej wypoczętą. Poznaj tajemnice świetlistego makijażu!

Świetlista cera o naturalnym i promiennym wyglądzie – to absolutny must have letniego, makijażowego looku. W tym sezonie w żadnej kosmetyczce nie powinno zabraknąć produktów do rozświetlenia cery, które sprawią, że nawet najbardziej zmęczona skóra odzyska świeżość i blask. Odpowiednio dobrane produkty rozświetlające pomogą pozbyć się sińców pod oczami oraz ziemistego odcienia cery. 

3 odsłony blasku w makijażu 

 1. Spektakularne rozświetlenie

Wieczorne wyjście to ten moment, w którym możemy pozwolić sobie na prawdziwą zabawę i grę światłem w makijażowej stylizacji. Gdzie nałożyć rozświetlacz, aby dodać skórze twarzy świeżości i hollywoodzkiego szyku? Jeśli chcemy optycznie powiększyć oko rozświetlamy miejsca pod i nad łukiem brwiowym. Nakładając rozświetlacz na szczyty kości policzkowych podkreślimy je i uwypuklimy. Optyczne wymodelowanie twarzy zapewni natomiast rozświetlenie grzbietu nosa, czoła i brody. Usta będą wyglądały na pełniejsze, jeśli rozświetlacza użyjemy na łuk kupidyna.

2. Promienna cera

W codziennym makijażu warto postawić na efekt subtelnie promiennej cery, który ożywi standardowy make-up i nada mu świeżości. Polega on na ogólnym rozświetleniu cery, bez punktowej aplikacji rozświetlacza. Dla osiągnięcia efektu promiennej cery niezbędnym etapem jest użycie odpowiednio dobranej bazy rozświetlającej. 

3. Naturalne rozświetlenie 

Jeśli Twoja cera jest ziemista i szara, idealny dla Ciebie będzie świetlisty look z efektem naturalnego rozświetlenia. Odpowiednio dobrane produkty sprawią, że będziesz wyglądać na wypoczętą i wyspaną. Zneutralizowanie ziemistości cery zapewni użycie rozświetlającej bazy, a korektor pozwoli zamaskować cienie pod oczami. Ostatnim etapem tego looku jest rozświetlenie strategicznych miejsc twarzy. Sephora radzi, aby rozświetlacza użyć na nasadzie kości policzkowych i grzbiecie nosa.

W naszej galerii znajdziecie kosmetyki, które pomogą wam osiągnąć prawdziwy efekt Glow!

{images}

Inne Artykuły: