Inspirander

Strona główna / Uroda / Jak zapobiec przedwczesnemu wytryskowi?

Jak zapobiec przedwczesnemu wytryskowi?
 Uroda

Jak zapobiec przedwczesnemu wytryskowi?

31 lipca, 2009

To trwało tylko kilka minut? Czy z nim jest wszystko w porządku? Ile trwa normalny stosunek seksualny?

Przedwczesny wytrysk to problem prawie jednej trzeciej dorosłych mężczyzn.

W zależności od kraju, z tą niemiłą przypadłością, boryka się od 24 do 42 procent kochanków. A co ciekawsze, najmniejszy procent występuje w krajach skandynawskich, największy w krajach Europy Wschodniej, w tym i w Polsce.

Najprawdopodobniej związane to jest z brakiem edukacji seksualnej w dawnych krajach socjalistycznych i w tych, gdzie dominuje religia katolicka. 

Niski procent osób cierpiących na przedwczesny wytrysk w krajach wysokorozwiniętych świadczy o tym, że można się z tego wyleczyć.

Za szybko…

Normalny stosunek płciowy trwa przeciętnie od 7 do 13 minut.  

Jednak kiedy trwa mniej niż 2 minuty, to masz do czynienia z przedwczesnym wytryskiem czyli eiaculatio praecox.

Młodym mężczyznom zdarza się to często, bo są zbyt zestresowani sytuacją oraz niepokojem, czy sprostają oczekiwaniom partnerki. Jeżeli jednak przydarza się to dorosłemu partnerowi, to trzeba coś z tym zrobić.

Powodów przedwczesnego wytrysku jest wiele.

Jednym z nich może być nieumiejętność masturbowania się przez mężczyznę. Jeślli robi to zbyt szybko i gwałtownie, równie szybko zrobi to kochając się z Tobą.

Innym z powodów jest wrażliwość na dotyk. Niektórzy mężczyźni niezwykle emocjonalnie reagują na pocieranie podczas stosunku. Jednym z powodów przedwczesnego wytrysku może być więc zmiana techniki lub sposobu kochania się. Na przykład do tej pory mężczyzna kochał się tylko w prezerwatywach, bo nie miał stałej partnerki. Teraz Ty jesteś jego partnerką. Nie musicie używać prezerwatyw, bo bierzesz pigułki antykoncepcyjne. Jego członek, przyzwyczajony do lateksowej ochrony, teraz reaguje dwa razy szybciej, co skutkuje przedwczesnym wytryskiem.

Innym powodem może być lekceważący stosunek do partnerki, lub wręcz przeciwnie jej bardzo duża atrakcyjność i chęć u mężczyzny zaspokojenia jej za wszelką cenę.

Przedwczesny wytrysk wynika rónież ze źle zakodowanych odruchów. Jeśli Twój mężczyzna nadużywał techniki stosunku przerywanego, nie zdziw się, że seks z nim będzie trwał tylko chwilkę.

Powodem wtórnym u dorosłego mężczyzny może być stres. Jeśli nie wyszło mu za pierwszym i drugim razem, boi się tego trzeciego. Ale ten prawdziwy, ukryty powód prawdopodobnie jest gdzie indziej. 

Jednak są sposoby, by temu problemowi zapobiec.

Wystarczy chcieć!

Sposobów i technik na wydłużenie stosunku jest kilka. Musicie znaleźć najlepszą dla Was.

Zabawcie się w łóżku we wspólne masturbowanie się. Zobacz jak on to robi. Naucz go powolnej i łagodnej masturbacji.
 
Gdy to nie pomaga, możesz podczas stosunku używać metody "go and stop". Gdy partner zaczyna zbyt się podniecać, przerywacie kochanie się, by po chwili je wznowić.

Istnieje też metoda uciskania nasady penisa czyli metoda Mastersa-Johnsona.

Gdy czujesz, że on już zaczyna dochodzić, mocno zacisnij kciuk i palec wskazujący u nasady prącia. Jak dojdziesz do wprawy, będziesz mogła to robić, mając jego narząd w swojej pochwie.

Dostępne są już w aptekach środki farmakologiczne wydłużające stosunek. Lekarstwa te są sprzedawane tylko na receptę, którą wystawić Wam może jedynie lekarz specjalista.

Istnieją też specjalne maści, ale ich skuteczność nie została naukowo potwierdzona. Możesz je kupić w sex-shopach.

Niektórzy radzą wypicie małej ilości alkoholu, ale metoda ta jest raczej niepewna.

Możesz też najpierw odbyć ze swoim partnerem stosunek oralny i dopiera za jego drugim razem przejść do klasycznej penetracji.

Ale pamiętaj, jest taki moment w trakcie współżycia, kiedy żadne techniki już nie powstrzymają wytrysku. Nazywa się to faza "plateau". Naucz się tak wyczuwać jego podniecenie, by nie było za późno na interwencję.

08.05.2009

Foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: