Inspirander

Strona główna / Uroda / Jak szybko odświeżyć twarz

Jak szybko odświeżyć twarz
 Uroda

Jak szybko odświeżyć twarz

20 lipca, 2009

Po całym dniu pracy masz wieczorem „wielkie wyjście". Stajesz przed lustrem i… zgroza. Oczy podkrążone, cera bez blasku, na twarzy oznaki zmęczenia…

Nie wpadaj w panikę tylko przystąp do działania. Współczesna kosmetologia przyjdzie ci z odsieczą. Oto kilka ważnych i skutecznych porad.

Renowacja z tubki

Przede wszystkim zacznij od starannego demakijażu (świeżo nałożony makijaż zawsze da lepsze efekty niż poprawka już istniejącego). Po oczyszczeniu twarzy daj jej trochę odpocząć, możesz w tym czasie wziąć na przykład prysznic.  Kiedy się już odświeżysz, czas na działanie.

W akcji ratunkowej pomocny ci będzie specyfik do zadań specjalnych. Istnieje grupa kosmetyków, które mają „cudowne" właściwości „stawiania twarzy na baczność". Mogą mieć postać kremu, serum lub maseczki. Zazwyczaj mają w swoim składzie wyciągi roślinne (między innymi ze skrzypu polnego), witaminy, kolagen, elastynę, często również kwasy owocowe.

Wszystkie te czynniki błyskawicznie działając powodują, że twarz wydaje się młodsza, skóra nabiera blasku a naskórek staje się lepiej napięty. Tego typu kosmetyk nakłada się na kilka minut przed zrobieniem makijażu i zanim się jeszcze wchłonie na nieco wilgotną twarz należy rozpocząć aplikację podkładu. Efekt murowany! Co jednak zrobić kiedy akurat nie mamy pod ręką gotowego kosmetyku?

W darze od natury

W takim wypadku możesz zastosować błyskawiczną maseczkę polecaną przez modelki. Wystarczy zetrzeć jabłko i taką papkę nałożyć na twarz. Po kilku minutach (5 do 10) zmyj maseczkę z twarzy i wklep w nią delikatny krem nawilżający. Cera nabierze niezwykłego blasku i świeżego wyglądu.

Gdy zaś twoim problemem jest ziemista karnacja lud nadmierne błyszczenie skóry „cudotwórcze" działanie będzie tutaj miała maseczka z utartej marchewki. Natomiast na „zmęczone" spojrzenie pomogą ci okłady z plastrów świeżego ogórka, albo z kostek lodu zwiniętych w bawełnianą ściereczkę (te ostatnie dadzą dodatkowy efekt błyszczących oczu).  
Dobrze jest też mieć zawsze w pogotowiu kostki lodu przygotowane z kilku kropel cytryny wyciśniętych do butelki wody mineralnej.

W nagłym przypadku wystarczy, że je rozmrozisz i taką chłodną „cytrynówką" przemyjesz twarz (omijając okolice oczu) – twoja skóra natychmiast odzyska swój blask i zdrowy wygląd. Niestety wszystkie te zabiegi, chociaż krótkotrwałe, wymagają bytności w domu. Czy zatem jest jakiś sposób na błyskawiczne poprawienie urody w pracy?

Jak odświeżyć twarz przy minimum zabiegów?

Gdy masz po pracy ważne spotkanie, na którym chcesz ładnie wyglądać, a nie masz czasu aby przedtem wrócić do domu i tam dokonać niezbędnej renowacji urody z odsieczą ci przyjdzie woda mineralna. Ale nie taka zwykła z butelki, tylko specjalna jej odmiana przeznaczona do twarzy.

Są one produkowane zarówno w większych pojemnikach, jak i  w wersji do torebki i zaopatrzone w specjalne dozowniki, dzięki którym rozpylają bardzo drobny strumień wody. Taką mgiełką spryskaj twarz, odczekaj aż się wchłonie, a następnie popraw makijaż. Po takim zabiegu będzie wyglądał na dużo świeższy.

27.04.2009

 Foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: