Jak skutecznie oczyszczać skórę – podwójne oczyszczanie (wady i zalety)
15 maja, 2018Jako poprawnie ocvzyszczać skórę? Dwustopniowe oczyszczanie – wady i zalety.
Czy sposób w jaki pielęgnujesz twarz na pewno nie szkodzi? Dzisiaj podpowiadamy jak przynieść swojej cerze więcej pożytku niż problemów.
W atmosferze ogromnych zanieczyszczeń powietrza, codziennego makijażu, słońca, mrozu i innych niesprzyjających cerze warunków atmosferycznych bardzo popularne stało się dwustopniowe oczyszczanie twarzy. Jednak inwazyjny zabieg, który fundujemy swojej skórze zbyt często zamiast pomóc może przynieść naszej twarzy więcej zmarszczek i problemów.
Dermatolodzy alarmują, że coraz częściej w gabinecie rozwiązują problemy związane z nadmiernym przesuszeniem i podrażnieniem skóry. Wszystko zależy od typu naszej cery. Zanim więc sięgniesz po radykalne środki odpowiedz sobie na pytanie jaki jest typ Twojej cery. Skóra normalna i sucha nie wymaga tak głęboko oczyszczających zabiegów. Zamiast więc co wieczór stawiać na odtłuszczające i złuszczające mycie lepiej zostawić na skórze resztki zanieczyszczeń niż pozbawić ją naturalnej bariery ochronnej. Zmywając warstwę dobroczynnych bakterii i fizjologicznych tłuszczy otwieramy drogę dla drobnoustrojów, pozwalmy przedostawać się do organizmu wszelkim toksynom.
Jak oczyszczać skórę?
Osoby ze skórą suchą, wrażliwą, reaktywną lub podatną na uczulenia nie powinny sięgać po dwustopniowe, silnie oczyszczające środki. Zamiast tego lepiej wykonać jedno mycie aby nie pozbawić skóry wilgoci.
Dwustopniowe oczyszczenie można wykonać z pomocą środków wzbogaconych o oleje oraz pianek i żeli bez ostrych składników na bazie mydeł i kwasów. Najpierw zastosuj środek czyszczący na bazie oleju wmasowując go, wspomóc ukrwienie i naturalny drenaż limfatyczny. Usuń wszelkie zabrudzenia powierzchniowe, aby następnie usunąć nadmiar sebum i pozostałe toksyny. Użyj do tego delikatnej pianki lub żelu unikając w składzie kwasów AHA lub BHA.
Opracowanie: Maja Nowakowska