Inspirander

Strona główna / Uroda / Jak się zmotywować do ćwiczeń

Jak się zmotywować do ćwiczeń
 Uroda,

Jak się zmotywować do ćwiczeń

20 marca, 2018

Sezon zimowy powoli dobiega końca.  Długie puchowe kurtki już niedługo przestaną maskować nasze niedoskonałości.  Przyszedł czas na przedwiosenny trening. Co zrobić by znów nie skończyć z półrocznym karnetem z którego skorzystałaś tylko dwa razy?

 W pierwszej kolejności- zakupy! W dobrze dobranym stroju będziesz czuć się pewniej. Już same zakupy w dziale sportowym podsycą twojego ducha walki.

 

“Miłość do siebie jest lekarstwem dla duszy”

 

Poświęć  chwilę czasu na  odpowiednie przygotowanie się na ćwiczenia. Zapakuj do torby świeżo wyprany ręcznik, ulubiony żel pod prysznic, kosmetyki, pachnące olejki i nowy strój. 

 

“Sukces jest seria małych zwycięstw”

 

Nie traktuj treningu jak przykrego obowiązku. Trening to nie kara tylko nagroda!  Jest to czas w którym w końcu możesz zatroszczyć się o siebie.

 

“Uwierz  siebie. Przestań się bać. Nie odkładaj niczego na jutro.”

 

Muzyka.  Gotowe playlisty na siłownie znajdziesz na Spotify, Tidalu czy Youtubie. Najlepiej jednak utworzyć swoją własną. Będziesz zaskoczona jak wiele energii może dodać ulubiony utwór.

 

       “Dyscyplina jest mostem między celem a osiągnięciem”

 

Zapisuj swoje postępy. Każdego dnia, niezależnie od tego czy dałaś sobie wycisk czy tym razem trochę odpuściłaś.  Dzięki temu będziesz na bieżąco ze swoimi postępami i tym nad czym jeszcze musisz popracować. Lub skorzystaj z gotowych aplikacji mobilnych.

 

“Kochaj ciało które masz, i pracuj nad ciałem które chciałbyś mieć”

 

Postaw na małe, krótkoterminowe cele.  Stawiając przed sobą wielkie wyzwanie, możesz szybko się zniechęcić nie wiedząc wielkiej zmiany w szybkim tempie. Spróbuj zacząć od wyznaczenia tygodniowych celów. Zobaczysz jak motywujący jest mały sukces!

 

“Przegrywasz tylko wtedy kiedy przestajesz próbować”

 

Pamiętaj o tym jak czujesz się po treningu. Pełna energii, dumna, uśmiechnięta. Zapamiętaj ten stan i przywołuj w pamięci w chwilach rezygnacji.

 

“Zawsze możesz szybciej, lepiej, mocniej i wytrwalej. Wszystko siedzi w twojej głowie. Twoje ciało może więcej niż podpowiada Ci umysł”

 

Dla wielu osób motywacją może być partner. Na pewno znasz kogoś kto również marzy o zrzuceniu paru kilogramów.  Jeżeli nie- rozejrzyj się za kimś na swojej siłowni. Kiedy jesteś umówiona na zajęcia z drugą osobą, ciężej będzie Ci wykręcić się od treningu.  Niestety ma to też swoje minusy. Kiedy twój partner postanowi opuścić trening, pokusa zrobienia tego samego jest ogromna. 

Powodzenia! Więcej o motywacji do ćwiczeń. 

Jak wzmocnić pewność siebie?


Opracowanie: Olga Pepłońska

Inne Artykuły: