Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / Jak radzić sobie z problemami skóry wrażliwej?

Jak radzić sobie z problemami skóry wrażliwej?
 Miejsca, hotele, SPA,

Jak radzić sobie z problemami skóry wrażliwej?

20 lipca, 2018

Posiadaczki cery wrażliwej doskonale znają ten problem. Skóra wrażliwa natychmiast reaguje niemalże na wszystko: chłód, alergie, źle dobrane produkty pielęgnacyjne, a nawet pikantne jedzenie, czy stres. Wszystko to daje o sobie znać w postaci zaczerwienień, podrażnień, a także nieprzyjemnego uczucia pieczenia i swędzenia. Jak radzić sobie z tym problemem?

Naturalny, 24-godzinny cykl biologiczny ulega ciągłym zachwianiom. Granica pomiędzy dniem i nocą nieustannie jest przesuwana ze względu na różne godziny pracy, podróże do odległych krajów, a nawet sztuczne światło. Mimo wrodzonej bariery ochronnej, kumulacja czynników zewnętrznych bardzo szybko nadwyręża wrażliwą skórę.

Plan pielęgnacji:

W pierwszej kolejności należy postawić na wzmocnienie i regenerację naturalnej bariery ochronnej oraz szybkie ukojenie podrażnień. Bezwzględnie powinno się też zrezygnować z produktów  pobudzających krążenie krwi i/lub niepotrzebnie drażniących skórę. Ta wskazówka tyczy się zarówno pielęgnacji, jak i diety! Niektóre substancje czynne, w tym kwasy owocowe, witamina C czy retinol, w przypadku cery wrażliwej powinny być stosowane ze szczególną ostrożnością.

Jakich produktów zatem używać?

Do cery wrażliwej skłonnej do zaczerwienień polecamy ampułki DOCTOR BABOR Boost Cellular Stress-Relief Bi-Phase Ampoules.

Innowacyjny, dwufazowy koncentrat substancji czynnych łączy działanie związków chemicznych zawartych w fazie wodnej oraz w fazie oleistej zapewniającej dogłębną regenerację skóry. Dzięki połączeniu Hydracylu i kompleksu zmniejszającego nadwrażliwość, DOCTOR BABOR uzupełnia niedobory wilgoci w skórze, wzmacnia jej odporność na stres, i odbudowuje naturalną barierę ochronną. Co więcej, produkt ten aktywuje mechanizmy obronne skóry oraz błyskawicznie koi i redukuje zaczerwienienia. Efekt? Idealnie zadbana, gładka, odczuwalnie odprężona skóra bez podrażnień.

Pielęgnację ampułkami warto połączyć z kremem SKINOVAGE PX Calming Sensitive Anti-Stress Cream.

Specjalny peptyd Immudilin zawarty w kremie przywraca do równowagi cykl regeneracji skóry oraz wzmacnia jej naturalną barierę ochronną, w widoczny sposób redukując podrażnienia i zaczerwienienia. Wyciągi z drzewa Fu Ling i trzciny pospolitej wpływają na zdrowy wygląd skóry, a także blokują neuroprzekaźniki powodujące powstawanie stanów zapalnych. Alfa-bisabolol i imbir zmniejszają z kolei wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych. Skóra staje się bardziej odporna i mniej intensywnie reaguje na drażniące ją bodźce.

Inne Artykuły: