Inspirander

Strona główna / Uroda / Guam czyli jak wymodelować sylwetkę ?

Guam czyli jak wymodelować sylwetkę ?
 Uroda

Guam czyli jak wymodelować sylwetkę ?

30 lipca, 2009

Guam to zabieg polegający na smarowaniu całego ciała leczniczym błotem. Ujędrnia ciało i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Guam jako metoda walki z tkanką tłuszczową i cellulitem został odkryty przez włoskich lekarzy u schyłku XX wieku i niemalże od razu stał się kosmetycznym hitem. Jest to rodzaj leczniczego błota będącego stuprocentowo naturalnym koncentratem pochodzenia morskiego (zawiera algi, lecznicze glinki, muł morski i wulkaniczny oraz wyciągi roślinne), którym smaruje się całe ciało, a następnie zawija je w folię.

Owa kompozycja powoduje przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej, a także usuwa nagromadzone w tkance toksyny i co za tym idzie wpływa na redukcję cellulitu.

Zdaniem twórców tej metody efekty wyszczuplające są widoczne już po pierwszym zabiegu, a po całej ich serii (zaleca się ich na ogół 10) może nastąpić zmniejszenie „skórki pomarańczowej" nawet z czwartego do pierwszego stopnia. Guam dostarcza też skórze wartości odżywczych i poprawia jej elastyczność.

Jak wygląda zabieg Guam?

W trakcie zabiegu Guam kosmetyczka najpierw dokładnie posmaruje twoją skórę leczniczym błotem (można je kłaść na całe ciało, albo na wybrane partie) a następnie ścisło zawinie cię w folię i okryje kocem, po czym zostawi pod takim rozgrzewającym okładem na mniej więcej godzinę.

Na początku możesz odczuwać niewielkie mrowienie albo pieczenie skóry, które jednak bardzo szybko mija. Po upływie wyznaczonego czasu należy spłukać ciało prysznicem, ale bez dodatku mydła (którego wolno użyć dopiero dobę po zastosowaniu Guam).

Średnio zaleca się serię dziesięciu zabiegów, wykonywanych trzy razy w tygodniu. W trakcie trwania całej kuracji powinnaś pić dużo wody mineralnej. Cena jednego zabiegu, w zależności od partii ciała, wynosi średnio od 40 do 120 zł.

Jakie jeszcze korzyści płyną ze stosowania Guamu?

Modelowanie ciała to nie jedyna korzyść płynąca ze stosowania Guamu. Ma on też działanie oczyszczające ze złogów i toksyn (i to dla całego organizmu), przyspiesza procesy metaboliczne, zmniejsza obrzęki, ujędrnia skórę, a nawet poprawia samopoczucie i zwiększa witalność. Zatem ze względu na wyżej wymienione właściwości z zabiegów Guam mogą również korzystać osoby niemające problemów z nadwagą.

Terapia ta jest także zalecana przy schorzeniach reumatycznych, bólach pleców, trądziku, łuszczycy i stanach zapalnych skóry oraz w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach.

Z zabiegów Guam możesz skorzystać w autoryzowanych gabinetach kosmetycznych lub też w domowym zaciszu, ponieważ gotowe preparaty są dostępne w sprzedaży w cenie około 139 zł za opakowanie 500 gr. i 249 zł za opakowanie 1 kg (do tego należy doliczyć koszt folii – ok. 25 zł za dużą rolkę, można ją jednak zastąpić znacznie tańszą zwykłą folią spożywczą).

24.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: