Dlaczego powinnaś stosować kwas hialuronowy
28 lutego, 2020Dobroczynne właściwości kwasu hialuronowego nie są żadną nowością. O stosowaniu go w codziennej pielęgnacji słyszałaś już nie raz. O tym, że odmładzająca substancja już dawno wyszła poza gabinety odnowy i łóżko chirurga plastycznego też doskonale wiesz. Dzisiaj podpowiadamy dlaczego warto go stosować regularnie i zarezerwować dla buteleczki kwasu hialuronowego stałe miejsce na półce w łazience.
Jak działa kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest składnikiem każdej żywej komórki. Działa jak gąbka, absorbując ogromne ilości wody, o wiele cięższe niż masa jego cząsteczki. Nawadnia nasz organizm w naturalny sposób zatrzymując wodę w każdej pojedynczej komórce budującej nasze ciało. Jednak mimo, że kwas hialuronowy buduje naszą skórę i jest jej fizjologicznym składnikiem, rzeczywistość wygląda bardziej skomplikowanie. Większość z nas boryka się z odwodnioną skórą oraz brakami wody. Codzienne zabiegi, zanieczyszczenie powietrza oraz słońce powodują, że nasza skóra nadmiernie i w bardzo szybkim tempie traci wodę, czego nie jest w stanie tak łatwo uzupełnić. Nawet posiadacze cery tłustej często borykają się z tym problemem. Wysuszenie może powodować zarówno kłopoty z trądzikiem jak i powstawanie płytkich i głębokich zmarszczek. Najszybszym sposobem na zażegnanie wszelkich bolączek naszej cery jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Już po pierwszej aplikacji zauważysz różnicę, niewielkie zmarszczki zostaną wypełnione, skóra nabierze sprężystości i “pulchności”, koloru i blasku.
Jak zmaksymalizować efekty kwasu hialuronowego?
Dla uzyskania pełnej świeżości pielęgnacji warto poświęcić kilka chwil i nakładać kwas hialuronowy kilkoma warstwami. Po każdym wchłonięciu się kolejnej warstwy nałożyć następną, w końcu uzyskując efekt skóry “zroszonej” wodą. Na dzień warto mieszać kilka kropel serum z lekkim kremem, a na noc z ulubioną maską lub olejami nawilżającymi.
Jednak stosowanie cudownego specyfiku według niektórych dermatologów powinno być ostrożne i uzależnione od warunków atmosferycznych. O ile w sezonie zimowym i wilgotnym kwas hialuronowy będzie wyciągał z powietrza wilgoć przekazując ją do komórek naszej skóry, o tyle w bardzo suchym powietrzu, ogrzewanych pomieszczeniach lub w letni dzień pełen słońca, może działać odwrotnie. Wyciągając wodę z naszej twarzy przekazywać ją do suchego powietrza. W związku z tym zwykle powinnaś stosować na serum warstwę ochronną lekkiego kremu, która przykryje skórę i nie pozwoli wyciągać z niej wody na zewnątrz.
Aby zmaksymalizować działanie kwasu hialuronowego warto sięgnąć po produkt będący mieszanką większych i mniejszych cząsteczek. Mniejsze molekuły kwasu przenikają do głębokich warstw skóry, nawadniając naszą cerę od środka, przywracają naturalny poziom kolagenu, z kolei większe cząstki puchną na powierzchni zabezpieczając nasza cerę i absorbując wodę z zewnątrz.
Zwykle informacje te nie są podane na etykiecie jednak większość kosmetyków nowej generacji jest mieszanką, w najlepszych dla naszej skóry proporcjach, małych i dużych cząsteczek kwasu.
Iniekcje z kwasu hialuronowego
Ostatnie badania nad cudownymi właściwościami wypełniających zastrzyków wykazały, że kwas wstrzyknięty w nasza cerę nie tylko wypełnia zmarszczki czasowo, czy powiększa usta. Regularne iniekcje z serum pobudzają produkcję kolagenu w skórze przywracając jej sprężystość i nawilżenie na bardzo długi czas.
Opracowanie: Maja Nowakowska
Sprawdź również:
Jak mieć idealną cerę – 3 kroki