Inspirander

Strona główna / Uroda / Pielęgnacja / Czy wiesz jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Czy wiesz jak prawidłowo oczyszczać twarz?
 Pielęgnacja,

Czy wiesz jak prawidłowo oczyszczać twarz?

15 lutego, 2016

Dlaczego demakijaż jest taki ważny? Czasem, zwłaszcza po męczącym dniu, aż cię kusi, by resztki makijażu zostawić na skórze do następnego dnia. To duży błąd! Jeśli zależy ci na higienie, ale przede wszystkim zdrowej, pięknej skórze i spokojnym śnie, nie masz wyjścia. Nie zasypiaj przed wykonaniem demakijażu.

Na twojej buzi każdego dnia gromadzi się brud, drobinki kurzu, a także sebum, czyli naturalna, oparta na tłuszczu, wydzielina skóry. Wszelkie zanieczyszczenia to doskonała pożywka dla mikrobów, a także skuteczny sposób na zatkanie porów w skórze. Efekt? Ropne zmiany, wypryski i inne podrażnienia. Skóra może też zrobić się szara i ziemista, gdyż nieoczyszczana ma osłabione krążenie. Na pewno zauważyłaś, że po demakijażu buzia często robi się zaróżowiona. Dzieje się tak, gdyż w mikroskopijnych naczyniach krwionośnych znowu praca wrze.

Czysta skóra skuteczniej wchłania substancje odżywcze zawarte w kremach. Brudnej nie pomoże nawet kosmetyk za duże pieniądze.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Wiele zależy od twojego rodzaju cery i wieku (kosmetyki powinny opierać się na wiedzy z kalendarza). Najpierw zdefiniuj typ skóry (sucha, tłusta, mieszana, normalna) i jej ewentualne problemy (jest wrażliwa, łojotokowa, albo zbyt dojrzała, jak na twój wiek), a dopiero potem zrób zakupy. Jeśli nie jesteś pewna, czy umiesz dobrać odpowiedni środek oczyszczający, o pomoc poproś doradcę. Na pewno znajdziesz go w dobrej drogerii, a także w wielu aptekach, sprzedających również kosmetyki.

Dla każdej cery podstawowy zestaw do demakijażu to: żel lub mleczko, płyn do demakijażu oczu i tonik lub woda micelarna.

Mając już komplet (i waciki jednorazowe) możesz przystąpić do demakijażu:

1. Nasącz płatek kosmetyczny płynem do demakijażu oczu. Oczyszczaj je, kierując się od kącika wewnętrznego do zewnętrznego.

2. Policzki myjemy kolistymi ruchami, a czoło i szyję pionowymi. Używamy w tym celu żelu lub mleczka. Oczyszczając czoło zacznij od brwi i kieruj się do granicy włosów. W przypadku szyi: ruszaj od dekoltu do twarzy.

3. Po usunięciu makijażu użyj toniku, by ściągnąć pory, odkazić skórę i złagodzić podrażnienia. Zamiast toniku możesz użyć wody micelarnej. Waciki należy zmieniać tak długo, aż będą zupełnie czyste.

4. Na koniec nie zapomnij o nałożeniu kremu pielęgnacyjnego.

Uwaga! Przez noc buzia się zabrudzi, zatem wieczorny demakijaż nie zwalnia z oczyszczenia jej rano. Znowu przyda się żel lub mleczko, tonik i krem (na dzień). Twoja buzia tryska zdrowiem? A czy wiesz, że na tak umytej twarzy makijaż lepiej i dłużej się utrzymuje?

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: