Inspirander

Strona główna / Uroda / Włosy / Czy warto używać suchy szampon?

Czy warto używać suchy szampon?
 Uroda,

Czy warto używać suchy szampon?

2 lipca, 2018

Suchy szampon – czy warto? Czyli wady i zalety nieocenionej wygody. Jeśli w Twojej kosmetyczce zaraz obok ulubionego podkładu i niezawodnej mascary honorowe miejsce zajmuje butelka suchego szamponu, dzisiaj odpowiadamy na nurtujące wiele kobiet pytanie: czy warto go stosować? Droga na skróty ma bowiem sporo wad, które mogą źle wpływać na kondycję naszej czupryny.

Jeszcze kilka lat temu suche szampony w ogóle nie istniały na drogeryjnych półkach, a dzisiaj niejednej z nas ciężko sobie wyobrazić codzienną rutynę bez sięgania po cudowny proszek. Kosmetyczna mączka ratuje nam głowę, kiedy budzik nie zadzwoni, albo kalendarz pomyli godziny wyczekiwanej randki. Ale taka droga na skróty, szybka i skuteczna, łatwo wchodzi w nawyk. I o ile nie nadużywamy dobrodziejstwa nauki, a suchy szampon sypiemy na głowę nie częściej niż maksymalnie dwa razy w tygodniu, to wszystko wydaje się być w normie.

Niestety specjaliści potwierdzają negatywne skutki wynalazku, który nie tylko wysusza włosy, co widać często tuż po jednym użyciu, ale również zatyka pory skóry prowadząc do ich matowienia, a nawet wypadania. Należy pamiętać, że każda z nas ma zupełnie inną skórę, a złote zalecenia i stosowanie się sztywnej normy nie każdej przysłużą. Niektóre z nas z natury cieszą się gęstymi włosami, nie narzekając na żadne problemy, a suchy szampon nie zrobi na nich wrażenia. Niestety na delikatnych i cienkich włosach efekty mogą być widoczne bardzo szybko, a ich naprawa potrwa znacznie dłużej niż kilka sekund rano tuż przed wyjściem.

Jeśli więc nie chcesz się nabawić problemów, nie rezygnując z wygody, stosuj suchy szampon nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu, nie nakładaj go na całą długość włosów. Nie rozleniwiaj się i nie zapomnij o tradycyjnej dobrej pielęgnacji zaczynając od peelingu głowy i tradycyjnym szamponie. SPRAWDŹ: Jak mieć idealną skórę?

4 kroki do perfekcyjnie zadbanych włosów


 Opracowanie: Maja Nowakowska

Inne Artykuły: