Inspirander

Strona główna / Uroda / Cynamon nie tylko do kuchni

Cynamon nie tylko do kuchni
 Uroda

Cynamon nie tylko do kuchni

30 lipca, 2009

W gabinetach kosmetycznych cynamon ma ostatnio zastosowanie jako środek w kuracji anty-cellulitowej. I to wcale nie jako element diety, a stosowany… zewnętrznie.

Zabieg cynamonowy jest wykonywany w autoryzowanych gabinetach kosmetycznych oraz w niektórych ośrodkach SPA.

Polega on na wcieraniu w skórę specjalnego kremu zawierającego skoncentrowane ekstrakty naturalnego olejku cynamonowego, algi morskie, imbir, bluszcz, kofeinę i witaminy, a następnie zawinięciu ciała w folię. Podobno według najnowszych badań naukowych połączenie wyżej wymienionych substancji jest bardzo skuteczne w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Zabieg cynamonowy wykonywany jest w dwóch wersjach: standardowej, polegającej na nałożeniu i wmasowaniu kremu, a następnie owinięciu ciała w folię oraz wzbogaconej, kiedy przy zawijaniu stosuje się specjalną uciskową metodę drenującego bandażowania ciała tzw. body – wrap.

Jeśli zdecydujesz się na taką kurację pamiętaj jednak, że niewielki dyskomfort może stanowić uczucie rozgrzania ciała a po zabiegu skóra przez jakiś czas będzie zaczerwieniona.

Dlatego odradza się tę metodę pielęgnacyjną osobom o kruchych naczynkach krwionośnych albo o bardzo wrażliwej skórze. Przeciwwskazaniem jest też ciąża, okres laktacji oraz choroba nowotworowa.

Na co pomaga zabieg cynamonowy?

Taka metoda wysmuklania ciała, zgodnie z zapewnieniami jej twórców, ma ponoć intensywnie stymulować międzykomórkową przemianę materii w tkance podskórnej, pobudzać system limfatyczny, przyspieszać wydalanie wody i toksyn, stymulować spalanie tkanki tłuszczowej, pobudzać produkcję kolagenu i elastyny oraz redukować cellulit.

Ma zatem działanie modelujące figurę, wygładzające, rozluźniające (łagodzi napięcia mięśni brzucha i nóg). Zdaniem jego twórców zabieg cynamonowy zapobiega też starzeniu się skóry, redukuje tłuszcz i utrudnia jego ponowne odkładanie się oraz ułatwia redukcję wody i toksyn w organizmie.

Poleca się go w szczególności kobietom, które chcą wymodelować całe ciało (albo niektóre jego partie) oraz takim, które pragną szybko odzyskać figurę po diecie odchudzającej albo porodzie.

Dla optymalnych efektów powinnaś skorzystać z serii 10 zabiegów (w cenie ok. 70 zł za jeden).

23.05.2009

foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: