Inspirander

Strona główna / Uroda / Chroń włosy przed slońcem

Chroń włosy przed slońcem
 Uroda

Chroń włosy przed slońcem

20 lipca, 2009

Lato za pasem, słońce już zaczyna mocno przygrzewać. Jeśli nie zaczniesz teraz skutecznie chronić włosów przed jego działaniem, skutki mogą być opłakane.

Pod koniec lata staną się kruche i łamliwe, jak suche liście jesienią. Zagrożony jest też ich kolor. Słońce bowiem powoduje wyblaknięcie pigmentu zarówno naturalnego, jak i kosmetycznego – z tubki, bądź słoiczka.

Pewną ochroną włosów przed słońcem może być noszenie latem nakrycia głowy, np. słomkowego kapelusza. Jednak większość kobiet na co dzień tego nie robi, z wyjątkiem może starszego pokolenia, a i to tylko w największe upały. Sama zapewne także dopiero podczas urlopu, lub plażowania zakładasz czapeczkę, czy kapelusik.

Podczas kąpieli słonecznych pamiętaj o parasolu – pod nim również się opalisz. Ale taka ochrona to i tak stanowczo za mało, aby twoje włosy przetrwały lato w dobrym stanie.

Gdy często zmieniasz kolor czupryny

Tak jak w przypadku skóry, również dla włosów promieniowanie ultrafioletowe stanowi poważne zagrożenie. Na dodatek wraz z upływem lat stają się one coraz bardziej wrażliwe na warunki atmosferyczne, a tym samym na słońce.

Ich naturalna ochrona dodatkowo maleje zwłaszcza wskutek takich zabiegów upiększających, jak koloryzacja, czy trwała ondulacja. Latem, wzmożone działanie promieni UV niszczy keratynę, dającą włosom odporność i siłę oraz cement międzykomórkowy, utrzymujący spójność i nieprzepuszczalność w łuskach włosowych, a wtedy szybciej tracą kolor i stają się uwrażliwione.

Latem tak jak skórę trzeba je chronić. Służą do tego celu różnego rodzaju rozpylane ekrany ochronne, olejki i środki do stylizacji.

Poradź się fachowca

W sklepach i salonach fryzjerskich można kupić kosmetyki do włosów z filtrem fotoochronnym, takim jak w kremach do ciała i twarzy. Konieczność używania kosmetyków z odpowiednim stopniem heliowrażliwości najlepiej oceni profesjonalista.

Specyfiki te należy stosować każdorazowo po kąpielach słonecznych i morskich. Należą do nich: specjalny szampon (kąpiel po słońcu), mleczko, w przypadku włosów koloryzowanych zaś także maski – żelowa z aktywną ochroną UV i regenerująca, oraz serum.


Potrafią czynić cuda

Kosmetyki te – w zależności od zalecanego programu mają zbawienną moc – począwszy od lekkiej ochrony i wzbogaconej regeneracji, a na maksymalnej pielęgnacji osłonowej (z większym stężeniem m. in. ceramidów) skończywszy.

Ekran ochronny nawilży i ochroni latem twoje włosy przed słońcem nie tylko podczas plażowania. Szampon skutecznie usunie osad po specyfikach fotoochronych oraz sól, chlor, czy piasek.

Mleczko zregeneruje, maska nawilży i dostarczy odpowiednich środków odżywczych i oobudowujących strukturę włosa, a na koniec serum wygładzi niesforne kosmyki.

Jeśli latem je zastosujesz, na jesieni nie będziesz się musiała zamartwiać, że masz siano na głowie.

28.04.2009

Foto:istockphoto.com

Inne Artykuły: