Inspirander

Strona główna / Uroda / Pielęgnacja / Cera mieszana: właściwa pielęgnacja

Cera mieszana: właściwa pielęgnacja
 Pielęgnacja,

Cera mieszana: właściwa pielęgnacja

22 czerwca, 2016

Odpowiednia pielęgnacja cery mieszanej to nie tylko sposób, by uzyskać estetyczny wygląd skóry, ale i ochrona przed przedwczesnym starzeniem miejsc przesuszonych.

Dzisiaj nie jest to już takie trudne. Do mycia przeznaczone są specjalne żele i płyny dla cery mieszanej, a także mydła na bazie gliceryny, wzbogacone w substancje nawilżające. Odpowiednie nawilżanie skóry jest bowiem korzystne dla skóry przetłuszczonej, jak i suchej. Reguluje pracę warstwy lipidowej (tłuszczowej), zarazem regenerując uszkodzenia.

Demakijaż trzeba robić mleczkiem, wymagającym zmycia wodą. Tonik ściągający i inne płyny głęboko oczyszczające wolno starannie nałożyć wyłącznie na miejsca przetłuszczone, w dodatku tylko od czasu do czasu, by nie doprowadzić do błędnego koła (my osuszamy, a skóra produkuje więcej łoju, by natłuścić przesuszone fragmenty).

W ciągu dnia najlepiej, ze względów estetycznych, sprawdzają się kremy matujące, które wchłaniają tłuszcz, ale wyłącznie z miejsc nadmiernie świecących się (nosa, brody, policzków). Nie zapominaj jednak o nawilżaniu skóry w miejscach przesuszonych, nawet dwa razy dziennie, nawilżającym żelem do cery mieszanej, albo kremem. Na noc przeznaczone są specjalne kremy odżywczo-normalizujące dla cery mieszanej. Najmłodszym posiadaczkom cery mieszanej zazwyczaj wystarczają “zwykłe” kremy nawilżające pod oczy i na skronie. Po trzydziestce jednak konieczny jest już odpowiedni, profesjonalny krem.

Nie zapominaj o pomocy w gabinecie kosmetycznym. Specjalne zabiegi (np. eksfoliacja, chemabrazja) na dłużej poprawiają funkcje skóry.

Sprawdź czy na pewno masz cerę mieszaną tu.

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: