Inspirander

Strona główna / Uroda / Alternatywy dla botoksu – jak pozbyć się zmarszczek?

 Pielęgnacja,

Alternatywy dla botoksu – jak pozbyć się zmarszczek?

17 lutego, 2021

Zmarszczki – spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Czy skalpel i zastrzyki z botoksu to jedyne sposoby na młodą i piękną skórę? Na szczęście nie – miłośniczki naturalnych metod mogą z powodzeniem korzystać z alternatywnych sposobów na walkę ze zmarszczkami. Podpowiadamy, jak zachować młody wygląd bez stosowania inwazyjnych zabiegów, ryzykownych dla zdrowia.

Zastrzyki z botoksu od wielu lat są jednym z najpopularniejszych sposobów odmładzania, stosowanych w medycynie estetycznej. Substancja ta blokuje przewodzenie impulsów nerwowych w miejscu wstrzyknięcia, uniemożliwiając kurczenie się mięśni, dzięki czemu skóra się rozluźnia i staje się gładka. Botoks nie tylko wygładza zmarszczki, ale również zapobiega powstawaniu nowych. Zabiegi te są skuteczne, ale mają swoje wady. Aby utrzymać efekt, niezbędne jest powtarzanie zastrzyków, a dodatkowo są one dosyć kosztowną inwestycją. Przedstawiamy Wam 4 alternatywy dla botoksu.

IG @goop

Alternatywy dla botoksu – zabiegi kosmetyczne

Osobom sceptycznie nastawionym do zastrzyków z botoksu z pomocą przychodzi medycyna nieinwazyjna. Kosmetologia niechirurgiczna  zyskuje na popularności w ostatnich latach i ma to swoje uzasadnienie. Jak pozbyć się zmarszczek bez użycia botoksu? Medycyna estetyczna oferuje obecnie wiele zabiegów odmładzających z użyciem lasera lub ultradźwięków, które nie wymagają interwencji chirurgicznej, a przynoszą efekty równie skuteczne jak zastrzyki. Tego typu zabiegi są całkowicie bezpieczne. Oczywiście posiadają przeciwskazania, dlatego warto skonsultować się wcześniej z kosmetologiem – stanowią jednak doskonałą alternatywę dla botoksu.

Alternatywy dla botoksu – joga twarzy

Jedną z najbardziej popularnych obecnie, naturalnych i całkowicie bezpiecznych alternatyw dla botoksu jest joga twarzy. To bardzo stara praktyka, coraz częściej doceniana i wykorzystywana w branży kosmetycznej. Jak pozbyć się zmarszczek? Najprościej mówiąc – wykonując ćwiczenia twarzy na tej samej zasadzie, na jakiej ćwiczymy na co dzień nasze ciała. Joga ma na celu pracę mięśni twarzy, ich rozluźnienie i wzmocnienie. Liczne mięśnie twarzy mogą być trenowane tak samo jak inne mięśnie w ciele człowieka. Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej na twarzy, mięśnie słabną i wiotczeją, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Regularne ćwiczenia jogi twarzy pozwalają rozluźnić te mięśnie, które są chronicznie napięte, oraz wzmocnić i ujędrnić te, które są osłabione. Ta znakomita alternatywa dla botoksu ma wiele dodatkowych zalet – m.in. jest dostępna od zaraz, w każdym miejscu i czasie oraz bez żadnych kosztów. W Internecie można znaleźć wiele darmowych filmów instruktażowych, które pomogą Ci już dziś zacząć ćwiczyć jogę twarzy!

IG @seeavton

Zadbaj o swoją skórę kompleksowo i wypróbuj wysokiej jakości kosmetyki naturalne o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, dzięki którym poczujesz się pięknie i młodo.

169,00 
165,00 
299,00 
Sale!
84,00 
189,00 
Sale!
84,00 
IG @nastia.jpg

Alternatywy dla botoksu – akupunktura

Akupunktura wywodzi się z Chin i jest jedną z najstarszych metod leczenia chorób. To popularna praktyka w medycynie alternatywnej, polegająca na  nakłuwaniu metalowymi igłami wybranej partii ciała, stosowana jako lek na wiele problemów zdrowotnych, ale też w celach odmładzających. Akupunktura stanowi świetną alternatywę dla botoksu – wzmacnia przepływ energii, wpływa na krążenie krwi, poprawia elastyczność skóry i wygładza zmarszczki. Jeśli widok igieł nie wywołuje w Tobie lęku, akupunktura może stać się Twoim ulubionym lekarstwem na zmarszczki.

Alternatywy dla botoksu – suplementy diety

Na wygląd i jędrność naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Możemy o nią dbać nie tylko stosując zabiegi zewnętrzne, ale też wspierając ją od środka. Jak pozbyć się zmarszczek bez pomocy skalpela, botoksu i innych metod kosmetycznych? Ratunkiem może być odpowiednia dieta i różne substancje aktywne o działaniu antyoksydacyjnym. Chronią one skórę przed uszkodzeniami i w widoczny sposób opóźniają efekty starzenia. Większość z tych substancji jest obecna w organizmie człowieka lub przyjmowana z pożywieniem, ale ich stężenie jest bardzo niskie. Suplementy diety zawierające kolagen, kwas hialuronowy, koenzym, witaminy A i E uzupełniają niedobory w diecie, odżywiają i wzmacniają skórę oraz wygładzają zmarszczki. Z powodzeniem można je uznać za alternatywę dla botoksu. Mimo, że suplementy nie są lekami, przed ich zażyciem należy skonsultować się z lekarzem.

IG @nastia.jpg

Tekst: Monika Laskowska-Baszak

Inne Artykuły: