Alli – dieta dla wytrwałych
30 lipca, 2009Jeśli nie wierzysz w cudowne tabletki i już wiesz, że nie ma pozytywnych rezultatów bez wysiłku, właściwej diety i ćwiczeń, a chciałabyś jednak zwiększyć efektywność swoich starań, być może zainteresuje cię alli – nowy środek wspomagający odchudzanie.
Alli został wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2007 r. Przedtem jednak uzyskał licencję Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Jak zapewnia producent alli jest lekiem, który może pomóc zwiększyć skuteczność odchudzania o 50% w stosunku do efektów samej diety.
Ma wspomagać wysiłki osób stosujących niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. Alli to jednak nie tylko tabletki, a cały program polegający na zmianie trybu życia. Osoby stosujące preparat otrzymają dodatkową pomoc w realizacji celów odchudzania – bezpłatny przewodnik dla osób rozpoczynających kurację (dostępny w aptekach), w którym znajdą m.in. dzienniczek diety.
Ponadto, dzięki bezpłatnemu programowi wsparcia dostępnemu na internetowej stronie leku można uzyskać dodatkowe narzędzia do walki z otyłością, takie jak: wybór przepisów na potrawy o obniżonej zawartości tłuszczu, informacje na temat zdrowego odżywiania się, kalkulator BMI oraz wskazówki dotyczące zwiększania aktywności fizycznej.
Gdybyś zdecydowała się na stosowanie alli będziesz również mogła uczestniczyć w programie wsparcia online na interaktywnym forum dyskusyjnym. Za jego pośrednictwem osoby przyjmujące kapsułki mogą podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z odchudzaniem i stworzyć wzajemnie wspierającą się społeczność osób pragnących prowadzić zdrowszy tryb życia.
Całości dopełnia poradnik „alli. Plan diety", dostępny w polskich księgarniach od 11 maja (cena 49, 99 zł). Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące żywienia, opracowane przez dietetyka w oparciu o wiedzę medyczną, szczegółowe plany posiłków oraz przepisy na dania dostosowane do potrzeb diety alli.
Jak działa alli?
Jak zapewnia producent alli nie jest „magiczną pigułką", ale środkiem wspomagającym odchudzanie. Jego działanie polega na blokowaniu wchłaniania do organizmu części spożywanych tłuszczów. Oznacza to, że na przykład na każde 2 kilogramy zrzucone dzięki stosowaniu niskokalorycznej i niskotłuszczowej diety, alli ma pomóc w schudnięciu kolejnego kilograma.
Substancja czynna preparatu – orlistat – działa w układzie pokarmowym, wiążąc się z niektórymi cząsteczkami enzymów trawiennych, które są odpowiedzialne za rozbijanie łańcuchów tłuszczowych i w ten sposób zapobiega wchłanianiu części tłuszczów przez organizm.
Ponieważ niestrawione tłuszcze nie mogą być wchłaniane przez organizm, są one wydalane drogą naturalną, wraz ze stolcem. Z tego powodu podczas kuracji należy koniecznie stosować dietę o obniżonej zawartości tłuszczu.
Dla kogo alli?
Alli jest przeznaczony dla osób pełnoletnich z nadwagą, których wskaźnik masy ciała BMI wynosi co najmniej 28 kg/m2. Ale tylko takich, które są gotowe wprowadzić na stałe zmiany w sposobie odżywiania się oraz przestrzegać niskokalorycznej diety o obniżonej zawartości tłuszczu.
Musisz, bowiem wiedzieć, że przyjmowanie tego preparatu bez jednoczesnego obniżenia zawartości tłuszczu w przyjmowanym pokarmie może doprowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jeśli więc po zażyciu kapsułki alli zjesz tłustego hamburgera przygotuj się na sensacje żołądkowe i delikatnie mówiąc częste wizyty w toalecie.
Stosując alli unikaj zatem, albo zdecydowanie ogranicz spożycie m.in.: większości twardych serów, twarogów z wysoką zawartością tłuszczu, śmietany, salami, kiełbas, masła, olejów, czekolady, ciast i ciastek oraz smażonych potraw i tłustego mięsa.
Pamiętaj również o tym, że efekty działania kapsułek są widoczne dopiero po około trzech miesiącach ich zażywania. Jeśli więc zdecydujesz się na taką metodę odchudzania musisz się uzbroić w cierpliwość.
Preparat alli kupisz w aptece bez recepty w cenie ok. 200 zł za miesięczną kurację.
09.06.2009
foto:materiały prasowe