Inspirander

Strona główna / Uroda / Makijaż / 5 najgorętszych trendów w makijażach na wiosnę 2017

5 najgorętszych trendów w makijażach na wiosnę 2017
 Makijaż,

5 najgorętszych trendów w makijażach na wiosnę 2017

27 września, 2016

Trwające nieprzerwanie tygodnie mody w największych stolicach światowej branży fashion, poczynając od Nowego Jorku, przez Londyn aż po trwające jeszcze święto w Mediolanie, wyznaczają najważniejsze trendy na kolejne sezony.

Przed wami wprost z wybiegów 5 najważniejszych trendów w wiosennym makijażu. Oto co nas czeka już w przyszłym roku.

1. Pomarańczowe smokey eyes

Kolorowe oczy, przydymione soczystymi odcieniami pomarańczu, żółci i czerwieni królowały na londyńskich pokazach Shrimps, Roberta Malone czy Versace. Odważny trend jest letnią i lżejszą odpowiedzią na królujące w zimie, zawsze modne, klasycznie ciemne smokey eyes. Ponadczasowy efekt przydymionego oka tym razem cytrusowym kolorem w bardzo nowoczesnym stylu będzie jednym z najmocniejszych akcentów przyszłorocznej wiosny. Pomarańczowy makijaż ma być nakładany swobodnymi pociągnięciami i plamami, mocno wykraczając poza granice powieki i konturu oka. Co więcej, oranż nie będzie potrzebował żadnego towarzystwa. Wybiegowy makijaż bazował jedynie na różnych odcieniach pomarańczu, rzęsy i linia oka pozostały naturalne i niepodkreślone. Oko pozostaje lekkie i nieobciążone maskarą.

2. Kwiaty na twarzy

Jedna z najciekawszych propozycji makijażowych, która zachwyciła nas podczas nowojorskiego pokazu Rosie Assoulin to kompozycje z kwiatów ułożone na twarzach modelek. Delikatne, kolorowe główki i płatki kwiatów były dopełnieniem naturalnego i świeżego makijażu. Zdobiąc rozświetloną, zdrowo wyglądającą cerę podkreślały kości policzkowe i rzęsy modelek. Za nowatorski, kwitnący make-up odpowiedzialny był James Kaliardos, współpracujący z marką MAC nad najnowszą linią szminek i błyszczyków na kolejny sezon. Kolorowe i ultra-delikatne makijaże szturmem podbiją letnie festiwiale i niezobowiązujące plenerowe imprezy. Już nie możemy doczekać się wiosny!

3. Zombie make-up

Zaprezentowana w Londynie kolekcja brytyjskiego designera Garteha Pugh na sezon SS 2017 obfitowała w ostre krawędzie, modernistyczne złote trójkąty, czarne pasy i geometryczne, proste formy. Dopełnieniem czarno-białej estetyki strojów były mocne makijaże ust. Kruczo czarne, połyskujące szminki oblewały usta modelek. Makijaż mocno wychodził poza krawędzie warg tworząc niepokojący, cieniowany efekt ‘zgniłych’, zombie-ust. Kontrowersyjny makijaż raczej nie zdobędzie sławy na ulicach, ale to ciekawy punkt na makijażowej mapie nadchodzących trendów.

4. Doll make-up

Makijaż w stylu lat 60. i mocne rzęsy a’la Twiggy w wersji total to propozycja Ryana Lo. Zaprezentowana w Londynie kolekcja bazująca na estetyce mangi, dziecięcej wyobraźni i bajkowego świata, dopełniona była bardzo sztucznym i przerysowanym makijażem. Make-up modelek to połączenie trendów z lat 60. mocnych, sztucznych rzęs, kolorowych, matowych cieni, geometrycznie nałożonych na powieki oraz podkreślonych cienką kreską brwi. Makijaż w wersji Ryana Lo jest jednak znacznie bardziej przerysowany i nieco przypomina estetyką, główki chińskich porcelanowych lalek, z doskonale wygładzoną cerą, oczami podkreślonymi plamami koloru i odrysowanymi jak od cyrkla brwiami.

5. Sztuczne piegi

Naturalnie rozświetlona twarz i dziewczęco lekka cera to trendy, które kolejnej wiosny będą królować na ulicach i w największych kampaniach. W kolejnym sezonie dopełnieniem ultra kobiecego i naturalnego makijażu mają być piegi, zwłaszcza te sztuczne. W Londynie makijażyści marki Fun Affair postarali się, żeby efekt sztucznych plamek i przebarwień był jak najbardziej naturalny i podkreślał delikatne piękno bladej, brzoskwiniowej cery.

Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: