Zwariowane urodziny „na opak”
8 listopada, 2009Urządź urodziny dziecka w zwariowanym stylu, gdzie wszystko będzie na opak. Niezapomniane wrażenia i świetna zabawa dla dzieci będzie gwarantowana!
Jak zrobić zaproszenia
Zaproś gości w niezwykły sposób, na przykład pisząc zaproszenia wspak. Aby odczytać treść, bedą potrzebować lustra. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów: pisz zaczynając od prawej strony do lewej, pisze lewą ręką (w tym samym kierunku), możesz również pisać z użyciem lustra. Najprościej jednak będzie, jeśli napiszesz treść zaproszenia na komputerze i wydrukuj jego lustrzane odbicie.
Szczegóły podczas przyjęcia
Poproś, by dzieci przyszły ubrane „na odwrót" – czapki na drugą stronę, koszulki tył do przodu, but lewy na prawej stopie i odwrotnie. Powitaj ich: „Do widzenia". Wymyśl proste dekoracje, które możesz zawiesić „na opak", im śmieszniej, tym lepiej.
Zabawy na opak
Podziel dzieci na dwa zespoły, by zorganizować odwrócone wyścigi sztafet (starsze dzieci mogą biec tyłem do przodu), grajcie w klasyczne gry i zabawy, jak: „Szymon mówi", lub zorganizuj chód do tyłu z jajkami na łyżkach. Oto jeszcze kilka zabaw, które idealnie nadają się na przyjęcie, gdzie wszystko ma być dziwaczne.
Bez kciuków. Kto bez pomocy kciuków potrafi najpierw założyć kurtkę, a później buty i zawiązać sznurowadła? Do dzieła! Młodsze dzieci oczywiście mogą sobie troszkę pomagać kciukami. Wygrywa ten, komu się uda wykonać to karkołomne zadanie najszybciej.
Jak przenieść kartkę bez użycia rąk? Do zabawy będzie potrzebna tylko jedna kartka. Dziecko ustawia się na linii startu, a jego zadaniem jest przenieść kartkę do wyznaczonego celu bez użycia rąk. Jak to zrobi? Oto kilka propozycji: można położyć papier na głowie, można go przenieść na plecach, a można – na klatce piersiowej i zacząć szybko biec…
Chód parami. Po dwóch uczestników zabawy ustawia się do siebie plecami i bierze przy tym pod ręce. Tak trzymając się muszą dojść do wyznaczonego celu. Sposobów poruszania się może być kilka: jeden uczestnik idzie do przodu, a drugi do tyłu, oboje przemieszczają się bokiem.
Bieganie w zwolnionym tempie. Uczestnicy zabawy dzielimy na dwie grupy, które będą ze sobą konkurować. Zadaniem zawodników jest bieganie w zwolnionym tempie. Chodzi tu o pantomimiczne przedstawienie: wysiłku podczas biegu. Zadanie można urozmaicić wesołymi scenami, które utrudniają bieganie: przemieszczanie się po oblodzonej ulicy, ślizganie się po zamarzniętym jeziorze, przeciskanie się przez tłum, walka z wiatrem.
Dziwne zwyczaje przy stole. Przygotuj różne rodzaje jedzenia.
Uczestnicy tej zabawy próbują coś zjeść, ale w zwariowany sposób: jedzą orzeszki ziemne, chwytając je zapałkami; jedzą z przesadną elegancją, ale bez sztućców; każdy dostaje do zjedzenia tylko to, co inni włożą mu do ust; przed zjedzeniem każdego kęsa analizują skład chemiczny.
Czym poczęstować gości?
Trzymając się konwencji, że na przyjęciu wszystko powinno być na odwrót i zaskakiwać, przygotuj dla dzieci przekąski – niespodzianki. Upiecz babeczki, które będą wyglądały jak ulubiony, słodki przysmak maluchów. Po skosztowaniu ich dzieci czeka nie lada niespodzianka! Zamiast słodkiego ciasta użyj utartych ziemniaków, a zamiast kremem ozdób je serkiem o smaku śmietankowym. Potrawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjnie wyglądać, jeśli posypiesz ją drobno posiekaną czerwoną papryką. Zobacz przepis na ziemniaczane babeczki >>>
Oprócz tego możesz podać dzieciom tradycyjne babeczki, ale podaj odwrócone do góry dnem. Przygotuj również dziwaczne kanapki, zawijaj szynkę czy indyka wokół chleba.
A co z tortem, którego nie może zabraknąć? Podaj go również w sposób nietypowy.
Ważne pamiątki
Zrób zdjęcia gości w ich odwrotnych strojach i wydrukuj. Opraw je w ramki – umieszczaj zdjęcia „do góry nogami". tak przygotowany prezent podaruj każdemu z gości. Napisz imię dziecka na każdym ze zdjęć.
To się może przydać: