Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Wielkanoc / Zabawy wielkanocne dla dzieci

Zabawy wielkanocne dla dzieci
 Święta i przyjęcia,

Zabawy wielkanocne dla dzieci

15 kwietnia, 2017

Rodzinne spotkania nie zawsze są wymarzonym sposobem na spędzanie czasu przez dzieci. Dzięki naszym pomysłom już nigdy więcej nie usłyszysz „mamo, nudzę się”. Sprawdź jak zorganizować zabawy wielkanocne dla pociech!

Świąteczne gotowanie

Dzieci ciągle wymagają uwagi. Ty przygotowujesz kolejne świąteczne potrawy, a pociecha w tym czasie się nudzi. To nie problem! Zaproś malucha do pomocy w kuchni. Na pewno nie odmówi dodawania i mieszania składników do sałatki. Pieczesz ciasta? Podzielcie się obowiązkami, Ty ugniatasz, a dziecko rozwałkowuje ciasto. Jeśli planujesz ciasteczka – już wiesz, kto zajmie się wycinaniem kształtów i późniejszym ozdabianiem. Z pomniejszych prac – dodawanie przypraw, rozbijanie jajek, „testowanie” smaków, otwieranie opakowań. Wspólne gotowanie z dzieckiem rozwija ich wyobraźnię i zapewnia świetną zabawę.

Ozdoby wielkanocne

Przed świętami zawsze masz dużo na głowie i odpuszczasz sobie ozdoby? Masz przecież małego pomocnika! Poszukaj kolorowych papierów, brokatu, bezpiecznych nożyczek, kleju… i do dzieła! Maluch może stworzyć np. koszyczek w kształcie kurki, do którego włożycie ozdobione pisanki. Poświęć chwilę czasu na wykonanie wydmuszek. Zawartość jajek i tak Ci się przyda. Dzięki tej zabawie mogą powstać króliczki, kurczaczki i co tylko podpowie dziecku wyobraźnia!

Wielkanocne kartki

Zachęć dziecko do wykonania świątecznych kartek. Podczas śniadania wielkanocnego może je rozdać członkom rodziny. Nie musi skupiać się na zwykłych prostokątnych kartkach, warto żeby je wycięło np. w kształt pisanki czy kurczaczka. Do ozdabiania przygotuj maluchowi kolorowe pisaki, wycięte kawałki materiałów, kolorowe sznurki, błyszczące ozdoby. Możesz zobaczyć nasze pomysły na kartki z wesołymi kurczaczkami, pisankami w koszyczku lub wiosennym ptaszkiem.

Szukanie słodkości

To popularna zabawa i daje wiele radości! Kup wcześniej różne smakołyki – czekoladowe króliczki, ciasteczka, słodkie jajeczka czy cukrowe baranki. Pochowaj je w całym domu, a jeśli pogoda sprzyja, na dworze. Możesz również przygotować podpowiedzi na małych karteczkach. Umieść je w pobliżu ukrytych łakoci, na widoku. Takie poszukiwania mogą sprawić nawet więcej radości, niż same znalezisko!

Zabawy z jajeczkami

Jajko na twardo daje duże pole do popisu! Możesz urządzić wyścigi podczas spotkania rodzinnego, kiedy będzie więcej dzieci. Wręcz każdemu po jajku, które umieszczą na łyżce. Wyznacz start i metę. Gotowi… start! Zabaw jest o wiele więcej. Dzieci mogą dostać po jajku na twardo i zbijać je sobie nawzajem. Przegrywa ten, którego skorupka szybciej się stłucze. Możesz też zrobić tor z przeszkodami, po którym maluch będzie turlał jajko. 

Zobacz również:

Wielkanocny koszyczek

Zabawy na Wielkanoc

Wielkanocne kolorowanki

Ozdoba wielkanocna. Wielkanocny zając

Inne Artykuły: