Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Zabawy na Halloween

Zabawy na Halloween
 Święta i przyjęcia

Zabawy na Halloween

11 czerwca, 2008

Halloween może stać się świetnym powodem do zabawy w domu. Zaproście kilku małych gości, poproście, aby przybyli w przebraniach. Kilka charakterystycznych ozdób zamieni wasz dom w siedzibę czarownic, duchów lub wampirów. A oto nasze pomysły na zabawy.

Zanim rozpoczniecie zabawę, przygotujcie żetony (mogą być w kształcie dyni ), którymi będziecie nagradzać zwycięzców poszczególnych konkursów. Oczywiście nie może też zabraknąć prezentów dla wszystkich uczestników. Na dobry początek niech każdy z przybyłych gości przedstawi się i opowie o swoim stroju, można też zachęcić dzieci do wymyślenia krótkich historyjek na temat swojej postaci.

Mumia

Do tej zabawy będzie potrzebny papier toaletowy w rolkach ( najlepszy będzie zwykły, szary papier). Uczestnicy mają się dobrać w pary. Każda z par dostaje rolkę papieru. Jedna osoba z pary będzie mumią, zaś druga – zawijać mumię w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem.

Konkurs rysunkowy

Do tego konkursu będą potrzebne nadmuchane balony ( tyle, ilu jest uczestników zabawy, ale warto też mieć kilka zapasowych) i pisaki. Zadaniem uczestników jest narysować na balonie twarz straszydła. Autor najstraszniejszego balonika wygrywa ten konkurs i dostaje żeton.

Przejdź przez bagno

Do tego konkursu będą potrzebne dwie kartki papieru formatu A4. Zadaniem uczestnika jest przejść całą długość pokoju stąpając tylko na kartki. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie u uczynić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Uczestnik, który postawił nogę na podłodze (dywanie) poza kartką – zostaje "wciągnięty do bagna" i wypada z gry. Wygrywają te osoby, którym udało się wykonać to niełatwe zadanie.

Gimnastyka dla duszków

Potrzebna będzie osoba prowadząca. Prowadzący nazywa zwierzę, ptaka lub rybę, a zadaniem dzieci jest pokazać, co to zwierzę robi (pływa, lata, chodzi). Wygrywa ten, kto ani razu się nie pomyli.

Zabaw i konkursów może być oczywiście znacznie więcej. Kiedy wszystkie zaplanowane konkursy już się odbyły – czas dowiedzieć się, kto zwyciężył. Każdy z uczestników przyjęcia podlicza ilość zdobytych żetonów. Wygrywa ten, komu udało się uzbierać ich najwięcej. Nagrodą dla zwycięscy będzie przejęcie funkcji szefa kuchni – osoby obdarzonej szczególnym przywilejem – mieszania ulubionej sałatki wiedźm i wampirów.

Sałatka wampirów

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zwykła sałatka owocowa, którą lubią wszystkie dzieci. Podana w sposób nietypowy i zrobiona własnoręcznie przez małych gości na pewno stanie się przysłowiowym "gwoździem programu".

Zawczasu trzeba przygotować wszystkie składniki – pokrojone i umieszczone w osobnych miseczkach. Każdy składnik powinien posiadać własną "straszną" nazwę. Podpisane karteczki umieszczamy na naczyniu. I tak na przykład pokrojony ananas może się nazywać – "zęby nietoperza", brzoskwinia – "żabia wątróbka", plastry banana – "oczy węża" i tak dalej. Wszystkie dzieci zbierają się przy stole, na którym ustawiony jest pusty półmisek i w osobnych miseczkach składniki "strasznej potrawy".

Zadaniem prowadzącego jest na głos czytać "przepis" na sałatkę, zaś dzieci wrzucają zawartość poszczególnych miseczek do półmiska. Zwycięsca konkursów miesza sałatkę dużą łyżką i rozpoczyna degustację.

Łańcuszek z duszków

Pod koniec przyjęcia, kiedy zostanie trochę wolnego czasu, zanim rodzice zaczną odbierać dzieci do domu, warto zająć małych gości czymś, co je nieco wyciszy. Każdy z uczestników dostaje nożyczki, papier i szablon do wycięcia duszka. Po wycięciu duszka należy się na nim podpisać, zaś wszystkie duszki połączyć ze sobą tak, żeby powstał pamiątkowy łańcuch.

Zobacz też:

 

Inne Artykuły: