Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Wielkanoc / Wielkanoc z przedszkolakiem

Wielkanoc z przedszkolakiem
 Święta i przyjęcia,

Wielkanoc z przedszkolakiem

11 czerwca, 2008

Zanim zaproszeni goście zjawią się w waszym domu, radość ze Świąt i spotkania z bliskimi zapanuje w Waszych sercach, razem z maluchami przygotujcie się do świątecznych dni. Przystrójcie wasze otoczenie własnoręcznie robionymi pisankami, zającami, barankami. Niech dookoła będzie wesoło i kolorowo.

Pisanki

Z przedszkolakiem naprawdę już wiele można zdziałać.Przygotuj dla niego wydmuszki i zestaw kolorowych farbek i nie wtrącaj się wproces twórczy. Pisanka twojego dzieckawygląda mało świątecznie, bo zabrakło na niej kwiatków, szlaczków i innychozdób? Nie ma powodów do zmartwień i ingerencji, nieskrępowany proces twórczywłaśnie na tym polega, że wychodzi poza ramki stereotypów. Możecie równieżrazem fantazyjnie pofarbować prawdziwe jajka. Świeczką lub kredką świecowąnarysujcie na ugotowanym, ale nie pomalowanym jajku kreski, szlaczki, co tylkoprzyjdzie do głowy. Potem zanurzcie jajo w roztworze z farbą i pozostawcie nakilka minut. Po wyjęciu jajka z farby wytrzyjcie je na sucho i delikatnie zdejmijcie warstwę wosku. Na koniecmożecie delikatnie przetrzeć wasze jajka olejem, dzięki temu ich kolor nabierzegłębi.

Wycinanki -wyklejanki

Motywów do wycinania jest co nie miara. Przedszkolakz łatwością poradzi sobie z narysowaniem zajączka, kurczaczka, baranka. Wartotu połączyć różne techniki. Na przykład wyciętego z papieru baranka okleićpłatkami owsianymi (będzie wyglądał jak prawdziwy baranek) , kulkami z białejserwetki lub waty. Zajączka możecie zrobić ze starej rękawiczki (palce rękawicposłużą jako uszy), a kurczaczka z wydmuszki (wystarczy pokolorować jajko nażółto i przykleić doń wycięte z papieru dzióbek, łapki i skrzydełka. Maluch również poradzi sobie ze zrobieniemkoszyczka wielkanocnego – wystarczy okleić pudełko (np. po butach) papierem,przymocować uchwyt i ozdobić według upodobania. Zachęć też dziecko dowłasnoręcznego wykonania kartek świątecznych z papieru.

Małe paluszki lepią

Z plasteliną na pewno poradzi sobie każdyprzedszkolak. Warto pamiętać również o masie solnej, która jest bardzowdzięcznym materiałem do lepienia. A rzeczy ulepione z niej wyglądają naprawdęefektownie. Figurki z masy solnej można pomalować (lepiej farbą akrylową – jestodporna na wilgoć) lub wysuszyć w piekarniku – wówczas mogą się lekkozarumienić. Bardzo łatwe w wykonaniu są ptaki i przy tym odświętnie wyglądają .Wystarczy rozwałkować masę (lepiej na podkładce bądź ceratce), brzegiemszklanki powycinać kółka, następnie podzielić je na połówki. Po środku każdej znich przykleić skrzydełka ptaków, na jednym końcu – dzióbek. Warto pamiętać ootworku na sznurek, dzięki któremu będzie można zawiesić ozdobę w dowolnymmiejscu. Po wyschnięciu ptaki można kolorować w dowolne kolory.

Foto: Sean Locke/ iStockphoto.com

Tatiana Ziemkowska

Inne Artykuły: