Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Walentynki / Walentynki w różnych krajach

Walentynki w różnych krajach
 Święta i przyjęcia,

Walentynki w różnych krajach

5 stycznia, 2019

W XV wieku Karol, orleański książę wysłał swojej żonie wysłał kartkę walentynkową, podczas gdy sam był uwięziony w londyńskim Tower. Kartka przetrwała do dziś – można ją zobaczyć w brytyjskim muzeum. Jak wygląda teraz tradycja Walentynek na świecie?

Anglia

Jeszcze niedawno w Walentynki można było spotkać dzieci przebrane za dorosłych, śpiewające specjalną walentynkową piosenkę – po odśpiewaniu sąsiedzi wręczali najmłodszym kartki z wizerunkami Romea i Julii. Dzisiaj 14 lutego świętują zakochani, spędzając czas na wspólnej kolacji, obdarowując się kwiatami i drobnymi upominkami.

Dania

Zakochani Duńczycy w Walentynki wysyłają do swoich wybranek  gaekkebrev, czyli zabawne rymowane wierszyki. List jest niepodpisany – jeśli wybranka zgadnie imię swojego adoratora dostaje w prezencie słodycze.

Japonia

W kraju kwitnącej wiśni to kobiety szykują prezenty na Walentynki dla swoich wybraków. Ponadto upominki są wręczane nie tylko ukochanemu, lecz także całej rodzinie i przyjaciołom, aby pokazać, jak bardzo są dla nas ważni. Najczęstszym prezentem są drobne słodkości.

Jak zapakować walentynkę? >> 

Francja

We Francji Walentynki są świętem narodowym, hucznie świętowanym przez wszystkich Francuzów. Zakochani wysyłają sobie bukiety kwiatów. Ciekawą tradycją stało się wychodzenie tego dnia do teatru. Później romantyczna kolacja we dwoje!

USA

W Stanach Walentynki to święto miłości do bliskich. Specjalnymi bombonierkami w kształcie serca obdarowuje się wszystkich ważnych dla nas ludzi. W ten dzień całe miasta zalewają się czerwienią na sklepowych wystawach, a miłosne piosenki słychać z każdego radia. 

 

Playlista na walentynki >> sprawdź 

Spróbuj przepisu na walentynkowe maślane ciasteczka

 

 

 

Inne Artykuły: