Inspirander
Przyjęcie w stylu Disco
 Święta i przyjęcia,

Przyjęcie w stylu Disco

5 listopada, 2009

Przyjęcie w stylu disco najlepiej nadaje się dla starszych dzieci, a także dla dorosłych. Zobacz, jak zorganizować wspaniałą i niezapomnianą zabawę.

Przyjęcie w stylu „Disco" najlepiej urządzać w odniesieniu do konkretnej epoki. Lata 60e, 70e czy 80e to bardo wdzięczny temat przyjęcia.  Wprowadź „dress code" na przyjęciu i poproś zaproszonych gości, by przybyli na zabawę w odpowiadających ówczesnej modzie strojach. I tak, jeśli przyjęcie będzie o tematyce lat 80ch, to w waszych strojach nie może zabraknąć bluzek z poduszkami, z szerokim wycięciem pod pachami, mocno natapirowanych włosów z ogromną ilością lakieru i mocnego makijażu.

Przygotuj zaproszenia

Wydrukuj szczegóły przyjęcia na różowym brystolu. Wytnij z niego kółka, a następnie przyklej je do czarnych papierowych talerzyków. I tak oto w prosty sposób otrzymasz zaproszenia w kształcie płyt winylowych.

Zadbaj o muzykę z epoki

Jeśli organizujesz zabawę  w stylu lat 80 ch, przygotuj składankę z piosenkami BoneyM, ABBA, Modern Talking, Smokie, Ottawan, Shocking Blue, Chris Norman/Suzi Quatro, Dschinghis Khan, Eruption.

Zadbaj o scenografię

Im więcej błyskotek będzie na przyjęciu „Disco", tym lepiej. Kup złote i srebrne gwiazdy (nadmuchane), konfetti, serpentyny. Zrób girlandy ze starych płyt CD i winylowych – przymocuj je pod sufitem. Jeśli masz możliwość, zdobądź adapter oraz winylowe płyty. Odpowiednią dekoracją będzie również szklana lustrzana kula pod sufitem. Możesz zrobić ją własnoręcznie z piłki plażowej oklejając ją kawałkami folii aluminiowej. Dodatkowo możesz udekorować kulę brokatem.

Zabawy w stylu „Disco"

Powitalne bony. Przy wejściu ustaw stolik, na którym ułożysz zabawne zadania dla wchodzących gości na powitanie. Zaproponuj każdemu z przybywających mały orzeźwiający napój oraz wykonanie zadania, za które gość otrzyma bon upoważniający do skorzystania z dodatkowej porcji tortu (w wersji dla dorosłych może to być drink).

Tańce połamańce. Oczywiście podczas zabawy Disco nie może zabraknąć tańców. Niech goście szaleją podczas zabaw takich jak: jak taniec-zamrażaniec, karaoke, taniec limbo pod drążkiem, sprawdzi się również konkurs kręcenia hula-hop. Możesz także wynająć nauczyciela tańca, by nauczyć gości kilku tanecznych kroków, które są obecnie w modzie. O ile czasy „Disco" dla twojego dziecka są niczym z epoki retro, o tyle ty jesteś w stanie przypomnieć sobie jak tańczyłaś na szkolnych dyskotekach. Pokaż dzieciom najzabawniejsze kroki.

Pokaz mody Disco. Urządźcie pokaz mody. Tu każdy z zaproszonych gości może zaprezentować własny strój w pełnej krasie. Wybierzcie juri, które będzie oceniać pomysłowość i atrakcyjność strojów. Dodatkową atrakcją podczas takiego pokazu może być stylizacja fryzur i makijaż.

Parada gwiazd. Urządźcie konkurs polegający na pokazywaniu parodii gwiazd z epoki Disco. Wygrywa oczywiście najbardziej pomysłowy parodysta. Konkurs ten z pewnością będzie zbyt trudny dla dzieci, które nie mają pojęcia, jakie gwiazdy wówczas królowały na estradzie. W zamian za to możesz zaproponować im postaci ze współczesności (np. Hanna Montana).

Jaka to melodia? Przygotuj płytę z nagraniami z lat 80ch. Puszczaj kawałek piosenki, zadaniem uczestników jest zgadnąć, kto jest wykonawcą. Łatwiejszą wersją zabawy będzie możliwość zaśpiewania dalszego ciągu piosenki (taniec również mile widziany).

Gwiazda parkietu. Urządźcie konkurs na gwiazdę parkietu. Kryterium oceniania może być  – taniec najbardziej zabawny, najbardziej zbliżony do czasów Disco, najbardziej pomysłowy…

Przygotuj poczęstunek

Urządź mini bufet nieopodal placu, na którym odbywają się tańce tak, aby tancerze mieli wolny dostęp przede wszystkim do napojów. Pomyśl o zdrowym jedzeniu na przekąskę. Dzieci chętnie sięgną po pokrojoną w paski marchewkę, seler i inne warzywa, jeśli podasz je z odpowiednim sosem. Mile widziane są również owoce, wykorzystaj je do zrobienia mini szaszłyków z sera, winogron, jabłek.

Na przyjęciu urodzinowym nie może oczywiście zabraknąć tortu. Możesz zrobić go własnoręcznie z okrągłych spodów. Nadaj tortowi jakiś zabawny kształt – może to być „disco twarz", gwiazda. Najprościej jednak z okrągłych spodów będzie zrobić tort w kształcie winylowej płyty. Brzegi tortu udekoruj czekoladowym kremem, zaś okrągły środek – kolorowym. Czekoladowym bądź czarnym pisakiem lukrowym zrób napisy na torcie i nie zapomnij o świeczkach.

Foto: istockphoto.com

 

Inne Artykuły: