Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Urodziny dziecka / PRZYJĘCIE DLA KSIĘŻNICZEK

PRZYJĘCIE DLA KSIĘŻNICZEK
 Święta i przyjęcia,

PRZYJĘCIE DLA KSIĘŻNICZEK

4 lutego, 2016

Zmień swoje mieszkanie w królewskie komnaty, zadbaj o godny księżniczek poczęstunek i zabawę, przy której nie będzie grymasić nawet najbardziej rozkapryszona królewna. Zapraszając małe damy do siebie, poproś je, aby ubrały się w swoje najbardziej balowe suknie.

Zadbaj o świąteczny wystrój pomieszczenia

Przydadzą się:

 • Kolorowe balony,
 • serpentyny,
 • kwiaty i brokatowe gwiazdy wycięte z papieru.
 • Niezapomnianą bajkową scenerię na pewno stworzysz zawieszając na ścianach lub meblach lampki choinkowe.

Rekwizyty, których będziesz potrzebować do zabaw i konkursów:

 • Księżniczka bez korony? Niemożliwe! Kup kolorowy papier, przygotuj nożyczki, klej (również brokatowy), korale, cekiny lub plastikowe “diamenty”.
 • Farbki do malowania twarzy – każda dziewczynka na pewno będzie zachwycona kwiatkiem, serduszkiem lub motylkiem na policzku.
 • Papierowy kwiat (tyle płatków, ile jest zaproszonych dziewczynek). Z kolorowego papieru wytnij płatki (każdy innego koloru) i za pomocą dwustronnej taśmy klejącej poprzyklejaj płatki do okrągłego “środeczka”. Na każdym z płatków napisz pytanie dotyczące znajomości bajek.
 • Pocztówki.
 • Miseczki z wymieszanymi grochem i fasolą (tyle zestawów, ile jest zaproszonych gości).
 • Pokrojone w kostkę różne owoce i warzywa.
 • Magnesy, tablica do magnesów, narysowana na dużej kartce żaba, kilka zestawów papierowych ust (tyle, ile jest dzieci). Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej przyklej usta do magnesów.
 • Poduszka typu “jasiek”(na pewno jest w każdym domu), piłeczka pingpongowa (lub mniejsza)- można ją zastąpić włoskim orzechem.
 • Upominki dla każdej z księżniczek zapakuj do osobnych paczuszek, przewiązanych wstążka. Przywiąż je do jednej dłuższej liny, tak, żeby można je było ściąć nożyczkami.

Muffiny z białym lukrem

Zadbaj o poczęstunek:

Warto przygotować małe przekąski, coś do “pochrupania” – orzeszki, rodzynki, herbatniki, a przede wszystkim zadbać o wystarczającą ilość napojów.
Małe księżniczki chętnie uraczą się lekką owocową sałatką z bitą śmietaną, jako danie na ciepło możesz im zaproponować zapiekane w piekarniku kanapki. Świąteczny wystrój tej pospolitej potrawy łatwo stworzysz, jeśli ser lub szynkę wytniesz za pomocą foremek do ciastek (serduszka, kwiatki) i ozdobisz różnymi dodatkami.

Zabawy i konkursy:

Kiedy małe księżniczki przybędą, zaproponuj im, by każda zaprojektowała dla siebie własną koronę. Dziewczynki z chętnie zabiorą się za to zajęcie, a przy okazji każda z nich będzie miała pamiątkę z przyjęcia. Kiedy skończą robić korony, zrób każdej z nich na twarzy makijaż.

Księżniczki znają dużo bajek

Z przygotowanego wcześniej kwiatka każda z dziewczynek wybiera płatek, na którym jest umieszczone pytanie dotyczące znajomości bajek, na przykład: Jak ma na imię odwieczny wróg Smerfów?, albo: Jak ma na imię chłopiec, którego porwała Królowa Śniegu?

Księżniczki mają bardzo sprawne ręce

Do miseczek nasyp małą garść grochu i fasoli. Każda z uczestniczek dostaje taką miseczkę – zadanie polega na tym, by jak najszybciej oddzielić groch od fasoli. Wygrywa ta dziewczynka, która jako pierwsza poradzi sobie z tym zadaniem. A czy dzieci pamiętają, która z bajkowych postaci wykonywała podobne zadanie?

Księżniczki są bardzo spostrzegawcze

Do tej zabawy potrzebnych będzie tyle pocztówek, ile jest uczestniczek zabawy. Potnij każdą kartkę na kilka kawałków. Każda z dziewczynek dostaje taki zestaw – ma jak najszybciej ułożyć kawałki w całość.

Księżniczki znają się na smakach różnych potraw

Pokrój w kostkę różne owoce lub warzywa (pomarańczę, mandarynkę, banan, marchew i inne). Każdej z uczestniczek zabawy zawiązuj po kolei oczy i wkładaj do ust kawałek owocu. Zadaniem dzieci jest prawidłowo rozpoznać dany owoc. Dziecko, które się pomyli może spróbować odgadnąć jeszcze raz.

Która księżniczka jest prawdziwa?

Do tej zabawy będzie potrzebna mała poduszka i piłeczka pingpongowa. Wszyscy pamiętamy, jak to było w bajce “Księżniczka na ziarnku grochu”. Dziecko odwraca się (ma nie widzieć, czy schowasz pod poduszkę piłeczkę), a następnie siada na przygotowany w ten sposób “tron” i próbuje odpowiedzieć, czy pod poduszką znajduje się piłeczka.

Prawdziwa księżniczka potrafi pocałować nawet żabę

Magnesami przyczep do tablicy wcześniej przygotowaną żabę. Każda z dziewczynek dostaje jedną parę ust przyczepionych do magnesu. Niech każda księżniczka złoży na nich swój podpis (na pamiątkę). Zabawa polega na tym, żeby z zawiązanymi oczami przyczepić usta na “buzi” żaby. Świetna zabawa i salwy śmiechu gwarantowane!

Zaczarowany sznurek

Pod koniec przyjęcia jest czas na rozdawanie upominków. Żeby żadne dziecko nie czuło się pokrzywdzone, zrób to w formie konkursu.

Zawczasu przygotuj upominek dla każdego z zaproszonych gości. Owiń je papierem, materiałem, albo włóż do materiałowego woreczka. Do każdego z nich przywiąż sznurek i pozawieszaj je na jednej dłuższej lince. Dziecko ma wybrać i ściąć nożyczkami swój upominek z zawiązanymi oczami. Podczas gdy jeden wybiera, reszta może dopingować i podpowiadać.

Wszystkim księżniczkom życzymy królewskiej zabawy!

foto: Thomas Gordon/ iStockphoto.com

Inne Artykuły: