Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Karnawał / Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne
 Karnawał,

Postanowienia noworoczne

29 grudnia, 2015

Napisanie listy postanowień noworocznych jest w okresie świątecznym nie mniej ważne niż wybór kreacji sylwestrowej. Jednak o wiele łatwiej jest wyglądać bosko na Sylwestra, niż wywiązać się z obietnic, które składamy dobrowolnie przed samym sobą.

Schudnę i rzucę palenie – jeśli powstałaby zbiorowa lista postanowień noworocznych, te dwa postulaty widniałaby na samym jej szczycie. Kilka dni, które dzielą święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, to czas tworzenia obietnic. Niestety, już w połowie stycznia ze smutkiem odkrywamy, że nie udaje nam się wykonać planu naprawczego, jakim stała się nasza lista życzeń.

Co zrobić, by w tym roku wreszcie udało nam się osiągnąć zamierzone cele? Najważniejsze jest wybranie postanowień realistycznych i konkretnych. Zamiast schudnę, postanawiamy zgubić 5 kg w przeciągu pół roku. Konkretnym planem jest także decyzja o wizycie u dietetyka. Nie obiecujemy sobie niczego wbrew sobie – jeśli nie jesteśmy rannymi ptaszkami, nie deklarujemy, że o 7 rano stawimy się na siłowni. Zamiast rzucać papierosy – redukujemy stopniowo ilość wypalanych papierosów dziennie, aż na przestrzeni całego roku uda nam się pokonać nałóg.

Nie należy zapominać też o rozwoju intelektualnym – obiecajmy sobie, że będziemy regularnie czytać książki. Skąd wziąć na to czas? Wystarczy mnie buszować po Internecie i zrezygnować z oglądania kilku odcinków serialu pod rząd.

Inne Artykuły: