Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Dzień dziecka / Pomysły na Dzień Dziecka

Pomysły na Dzień Dziecka
 Dzień dziecka,

Pomysły na Dzień Dziecka

29 maja, 2018

Jak spędzić Dzień Dziecka? To święto jest niemal tak samo wyczekiwane przez nasze pociechy, jak Boże  Narodzenie i urodziny. To kolejny dzień w roku, kiedy dzieci czekają na niespodzianki i dostają upragnione prezenty. Jak sprawić, by był wyjątkowy?

Czy prezent załatwi wszystko?

Z pewnością warto kupić prezent malcowi z okazji Dnia Dziecka. Prezentów nigdy przecież za wiele. Jednak zapewne upragniona zabawka szybko pójdzie w kat, dlatego proponujemy spędzić ten dzień tak, żeby nasza pociecha czuła się ważna, kochana i w centrum uwagi. Właściwie nasze dzieci powinny czuć się tak na co dzień, jednak nam, dorosłym nie zawsze to się udaje. Dlatego w tym dniu postarajmy się zorganizować dużo kreatywnej zabawy, czymś zaskoczyć nasze pociechy, zabrać gdzieś, gdzie dawno nie byliśmy z dziećmi, słowem sprawić, by dzień ten był zupełnie wyjątkowy! Spraw, żeby ten dzień na długo zapadł w pamięci dziecka.

Od czego zacząć dzień, czyli pomysły na to, by dzień był dobry

Obudź malca inaczej niż zwykle. Z pewnością wiesz, co lubi twoja pociecha i co ucieszy ją przy budzeniu – mogą to być delikatne łaskotki, wierszyk na powitanie (pamiętasz, ile wierszyków usłyszałaś z okazji Dnia matki?), przytulanie, wspólne „poleżenie” w łóżku. Jeszcze przed śniadaniem możesz dać dziecku przygotowany dla niego prezent (nie każ mu czekać aż do powrotu z przedszkola- nie będzie się czuł komfortowo, gdy wszystkie dzieci będą opowiadać o swoich prezentach). Ale zanim obudzisz malucha, przygotuj dla niego super śniadanie:

Pomysły na zabawne śniadanie:

Pomysły na bajkowe ciasteczka:

 

By dobry dzień nie skończył się po południu

Nie wszyscy rodzice mają takie szczęście, że mogą spędzić z pociechą niemal cały dzień, większość z nas pracuje. Dlatego tego dnia postarajcie się z mężem wrócić z pracy punktualnie i zawczasu zaplanujcie, co będziecie robić w dalszej części dnia. Możecie urządzić zabawy w domu, wyjść  na długi spacer (koniecznie z przystankiem na duży deser lodowy), zabrać rowery i wyruszyć na wyprawę do lasu bądź zorganizować rodzinne przyjęcie dla dziecka w ogródku.

Pomysły na zabawy:

Wieczór – piękne zakończenie dnia

Jeśli spędziliście ten dzień aktywnie, zapewne dziecko będzie zmęczone i nie będzie problemów z położeniem go do łóżka. Jednak zanim to nastąpi, spędźcie resztę dnia wspólnie z nim. Z tatą maluch może pobawić się nową zabawką, urządzić zapasy na dywanie, ułożyć zamek z klocków lub zrobić coś własnoręcznie.

Tato, zrób to z dzieckiem:

Dobrym pomysłem jest również wspólne przyrządzanie kolacji. Zróbcie to całą rodziną (oczywiście jeśli przestrzeń w kuchni na to pozwala).  Dzieci chętnie skorzystają z tego pomysłu, bowiem gotowanie i pomaganie w kuchni to super zabawa!

 

Pomysły na ekstra kolacje:

A może zrobisz prezent sama?

 

Wartościowy prezent to przecież nie taki, za który wydamy dużo pieniędzy. Ważne, by był dany od serca, by czuć na  nim było ciepło maminych rąk (maluch to doceni jak podrośnie). Chcesz, żeby twoje dziecko wiedziało o tym? Nauczysz go dając przykład. I niezależnie, czy kupisz prezent, zrób dla niego coś własnoręcznie.

Zrób prezent dla dziecka sama:

Inne Artykuły: