Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Urodziny dziecka / Pacynkowe przyjecie dla dzieci

Pacynkowe przyjecie dla dzieci
 Święta i przyjęcia,

Pacynkowe przyjecie dla dzieci

5 listopada, 2009

Jakie przyjęcie urządzić dla kilkulatka? Organizując kinderbal koniecznie trzeba uwzględnić zainteresowania dzieci, a chyba każdy kilkulatek lubi zabawę w teatrzyk z pacynkami. Zaproście małych gości na pa cynkową zabawę!

Zrób zaproszenia dla małych gości

Jak zaprosić dzieci na pa cynkową zabawę? Oczywiście możesz kupić zaproszenia, ale zabawniej i efektowniej będzie, jeśli rozdacie im zaproszenia wykonane własnoręcznie, najlepiej z udziałem małego solenizanta. Zaproszenie możesz zrobić  ze zwykłej, szarej papierowej torby. Wytnij oczy, nos i usta z kolorowego papieru i napisz na nich szczegóły dot. przyjęcia. Włóż je do torby. Aby odczytać zaproszenie, gość będzie musiał ułożyć twarz pacynki.

Zadbaj o scenografię

Głównym zajęciem dzieci podczas przyjęcia będzie oczywiście zabawa w teatrzyk, dlatego najważniejszą dekoracją pokoju powinna być scena z kurtyną. Zbuduj ją z dużego kartonu, a stare zasłony zawieszone na sznurku posłużą za kurtynę.

Z kolorowego papieru wytnij również zabawne uśmiechnięte buźki i razem z balonami pozawieszaj je w różnych częściach pomieszczenia. Zapewne masz też w domu pacynki, którymi bawi się twoja pociecha na co dzień – wykorzystaj je również do dekoracji.

Robimy pacynki

Na początek możesz zaproponować dzieciom zrobienie własnoręcznej pacynki z drewnianej łyżki. W tym celu przygotuj tyle łyżek, ilu gości będzie podczas zabawy urodzinowej. Przygotuj również dla pacynek plastikowe, ruchome oczka i skrawki materiału oraz włóczki do dekoracji. Przydać się mogą również kolorowe farby oraz pędzelki. Niech każde dziecko stworzy postać, którą najbardziej lubi.

Urządzamy przedstawienie

Fajnie jest mieć zaplanowaną bajkę, jaką będziecie inscenizować podczas przyjęcia, jednak może okazać się, że dzieci będą wolały zupełnie co innego. Wówczas warto szybko zmienić plany i poprowadzić zabawę tak, żeby każdy z uczestników był czymś zajęty.

Zabawy podczas przyjęcia

Choć główną zabawą podczas pa cynkowego przyjęcia będzie organizowanie przedstawienia, to musisz być również przygotowana na dodatkowe zadania i konkursy dla dzieci. Oto kilka naszych propozycji:

Zabawa z rysowaniem. Ustalcie, co będzie na rysunku – miś, człowiek, czy jakiś stwór. Pierwszy uczestnik rysuje głowę i zagina kartkę tak, żeby nikt nie widział, co jest narysowane. Następna osoba rysuje szyję i barki i znowu zagina kartkę i tak dalej. Powstanie na pewno bardzo śmieszne dzieło.

Robimy kukiełki z chusteczki. Naucz dzieci, jak z dużej chustki do nosa można zrobić zabawną kukiełkę na palec. Zroluj chusteczkę. Na jednym końcu zwiniętego materiału zrób duży supeł, który będzie stanowił głowę kukiełki. Ołówkiem lub pisakiem można narysować jej twarz. Kukiełkę trzeba nałożyć na palec i zabawka gotowa!

Teatrzyk cieni. To kolejny wypróbowany sposób na dobrą zabawę dla dzieci. Zawsze udaje się zaskoczyć nim dzieci i  wprowadzić je w dobry nastrój. Zapal lampkę, skieruj ją na białą ścianę. Dłonie trzymaj przed lampką i układaj z nich różne stworki i zwierzątka. Dzięki ruchom dłoni powstaną coraz to nowe postacie.

Królewna Śmieszka. Usadź dzieci w kręgu. Wybierzcie jedną osobę, która będzie Śmieszką. Wszystkie dzieci robią bardzo smutne minki, a zadaniem Śmieszki jest jak najszybciej rozśmieszyć kogokolwiek z koła. Jeśli jej się to uda, ta osoba odpada z gry. Po jednej czy dwóch minutach śmieszka może zetrzeć swój uśmiech dłonią i ruchem ręki pokazać, komu z koła go przekazuje. Osoba ta staje się kolejną śmieszką.

Deszcz z konfetti. Ta zabawa nadaje się idealnie na efektowne zakończenie każdej imprezy. Jeszcze przed przyjęciem przygotuj taką ilość balonów, ilu gości się spodziewacie. Wsyp do każdego z nich porządną garść konfetti, a następnie nadmuchaj balon i zawiąż. W czasie zabawy rozdaj dzieciom balony. Na „raz, dwa, trzy", spróbujcie przekłuć wszystkie balony jednocześnie. Deszcz konfetti spadnie na głowy dzieciaków.

Przygotuj przekąski

Pomysłów na przekąski podczas pa cynkowego przyjęcia może być całe mnóstwo. Możesz zrobić zabawne kanapeczki  w kształcie ludzików z uśmiechniętymi ludzikami, babeczki zabawnie udekorowane lub parówki, z których zrobisz śpiące ludziki. Skorzystaj z jednej z naszych propozycji:

DANIA NA KINDERBAL>>>

Po zakończeniu zabawy podaruj każdemu z gości paluszkowe pacynki.

Inne Artykuły: