Laurka ze zdjęciem
 Dzień ojca,

Laurka ze zdjęciem

20 stycznia, 2015

To bardzo prosta w wykonaniu laurka nadaje się niemal na każdą okazję – na Walentynki, na Dzień Babci i Dziadka, na Dzień Matki i Ojca, słowem wszędzie tam, gdzie chcemy, by dziecko wyraziło swoją miłość i przywiązanie do bliskich.

Wykonanie:

1. Z różowego papieru wytnij duże serce. Złóż je na pół.

2. Z ozdobnego papieru wytnij mniejsze serce i przyklej je do laurki.

3. W dowolnym miejscu przyklej zdjęcie.

4. Przednią część laurki ozdób kolorowymi serduszkami różnej wielkości.

I laurka gotowa! Wewnątrz umieść życzenia dla solenizanta.

Zobacz też:

 

 

 

Pomysły na Dzień Ojca
 Dzień ojca,

Pomysły na Dzień Ojca

21 czerwca, 2016

23 czerwca to kolejna magiczna data w naszym kalendarzu. Z okazji Dnia Ojca warto wybrać coś wyjątkowego, obdarować seniora rodu nietuzinkowym upominkiem, albo  chwilą swojego cennego czasu, spędzając w towarzystwie taty niepowtarzalne chwile. Wspólny wypad na gokarty czy kajaki będzie czarującym powrotem do dzieciństwa i wspólnie spędzanego czasu w gronie rodzinnym. W związku z nadchodzącym Dniem wszystkich kochanych Ojców przygotowaliśmy dla was garść inspiracji, co wybrać i czym zaskoczyć tatę.

TOR GOKARTOWY

Wszyscy mężczyźni, bez wyjątku, kochają adrenalinę i porządną dawkę rywalizacji. Po ciężkim dniu pracy i licznych obowiązkach warto sprawić tacie prawdziwie dziecięcą radość i zabrać go na tor gokartowy. Aktywnie spędzony czas, w beztroskiej atmosferze okraszonej dusznym zapachem asfaltu sprawi każdemu mężczyźnie przyjemność.  Wiele torów w całej Polsce proponuje korzystne cenowo karnety, oraz wejściówki przygotowane specjalnie z tej okazji dla ojca i dziecka.

SPŁYW KAJAKOWY

W pogodnej czerwcowej aurze warto zabrać tatę na łono natury i obcować z prawdziwym żywiołem. Spływ kajakowy to nasza kolejna propozycja dla wszystkich aktywnych ojców. Nad Pilicą, niedaleko stolicy, można skorzystać z takiej formy wypoczynku. Organizatorzy zapewniają, że trasa jest przystępna, zarówno dla miłośników kajakarstwa, jak i amatorów. Pokonanie rzeki nie będzie stanowiło problemu. Dodatkową atrakcją są rozciągające się wokół Pilicy malownicze krajobrazy, z gęsto rozsianymi punktami zabytkowymi.  Nadchodzący upalny weekend będzie doskonałą okazją na surwiwalowy wypad kajakowy.

OJCOWIE CZYTAJĄ DZIECIOM

Inspiracją dla ojców najmłodszych pociech będzie event organizowany przez restaurację Aioli. 26 czerwca będzie się tam odbywać wydarzenie pod tytułem „Ojcowie czytają dzieciom”. To doskonała okazja aby celebrować dzień ojca całą rodziną wraz z najmłodszym potomstwem.

WYPAD PIKNIKOWY

Dzień Ojca to także okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Jeśli lubicie wraz z najbliższymi leniwie odpoczywać w otoczeniu przyrody doskonałą alternatywą z tej okazji będzie wypad piknikowy.

SPRAWDŹ: Jak wybrać hotel na rodzinny weekend?

Oprócz inspirujących alternatyw na wolny czas, który możesz spędzić ze swoim tatą przygotowaliśmy również kilka pomysłów na prezenty, którymi możesz go obdarować.

LOT BALONEM

Dla ojców, którzy lubią niecodzienne rozrywki i podniebne podróże mamy propozycję wyższych lotów. Podaruj swojemu tacie przelot balonem nad malowniczym Kazimierzem Dolnym. Prezent, który tata będzie wspominał latami, to cudowna okazja do obserwowania i podziwiania z niezwykłej perspektywy, czarujących i malowniczych Polskich pejzaży.

TUNEL AERODYNAMICZNY

Jeśli chcesz zapewnić tacie bardziej ekstremalne wrażenia, daj mu w prezencie wejściówkę do tunelu aerodynamicznego. Niezapomniane wrażenia unoszenia się w powietrzu i przetestowania własnych możliwości i odporności na strach. To wspaniałe wyzwanie dla każdego mężczyzny.

BILET DO TEATRU

Prezentem, który zawsze jest dobrą alternatywą na zapewnienie ciekawie spędzonego czasu jest bilet do teatru, lub na operetkę. Wybierz dla swojego taty coś z repertuaru, który najbardziej będzie odpowiadał jego preferencjom. Letnie propozycje teatralne czy operetkowe to często powrót do kultowych i znanych spektakli.

BILET NA MECZ

A jeżeli tata jest zagorzałym kibicem, warto dać w prezencie bilet na mecz. Możesz też upiec ciasto piłkę.

PRZEPIS NA CIASTO PIŁKĘ znajdziesz tu:

Opracowanie: Mateusz Bańka

Laurka dla Taty
 Dzień ojca,

Laurka dla Taty

15 czerwca, 2016

23 czerwca jest Dzień Ojca. Nie zapomnijcie złożyć życzenia waszym tatusiom. Pomóż dziecku w przygotowaniu zabawnej laurki.

Wykonanie:

  1. Na białej kartce zagnij pasek szerokości ok. 6 cm. Wymierz linijką środek zagiętego paska i wytnij na nim dwa takiej samej wielkości trójkąty.
  2. Z niebieskiego papieru wytnij krawat, zaś z białego – kieszonkę (prostokąt).
  3. Przyklej krawat pod kołnierzykiem (zanim przykleisz, możesz go ozdobić rysując lub przyklejając na nim wzorki).
  4. Posmaruj klejem tylko krawędzie kieszonki, przyklej.
  5. Niebieskim pisakiem dorysuj guziki na koszuli (możesz również przykleić prawdziwe)
  6. Teraz pozostał tylko kwiatek! Wytnij go z kolorowego papieru i włóż do kieszeni. A może napiszesz mały liścik z życzeniami?!

Nie zapomnij podpisać swoją laurkę.

Zobacz też:

 

 

 

Sprawdzone prezenty dla taty – Dzień Ojca
 Dzień ojca,

Sprawdzone prezenty dla taty – Dzień Ojca

21 marca, 2016

23 maja obchodzimy Dzień Ojca. Nie mów, że właśnie zapomniałaś. Jest tylko jeden dzień w roku, kiedy trzeba rozpieszczać tatę. Sprawdziliśmy różne sklepy internetowe i wybraliśmy 8 najciekawszych propozycji na prezenty dla ojca. Pewnie twój tata posiada już nie jedną parę butów, całą półkę koszul i krawatów. Ale modna, klasyczna koszula, buty, akcesoria zawsze sprawiają radość. Sprawdź nasze propozycje. A jeżeli szukasz innych pomysłów na niezapomniane chwile z tatą, znajdziesz je tu.

1. Klasyczna koszula koszula_selected_homme_199zł

2. Espadrile ugg_espadrile_379 zł

3. Torba sportowa the_north_face_torba_399 zł

4. T-shert Zara, 69 zł

5. Zegarek apple_watch_2 999 zł

6. Skarpetki happy_socks_69 zł

7. Szorty szorty_boss_229 zł

8. Wizytownik wizytownik_kors_150

 

Laurka dla taty 2
 Dzień ojca,

Laurka dla taty 2

21 kwietnia, 2009

Laurka na Dzień Ojca, imieniny, urodziny lub każdą inną okazję, kiedy  tata obchodzi jakieś święto jest niezastąpiona! Zobacz, jak prosty jest nasz pomysł. Dziecko poradzi sobie z nim samodzielnie lub z niewielką twoją pomocą.

Wykonanie:

1. Delikatnie złóż kartkę na pół, przyciśnij palcami jeden koniec – zaznacz środek karki i rozłóż ją z powrotem.

2. Teraz zagnij brzegi kartki ku sobie tak, żeby połączyły się one ze sobą na środku kartki.

3. Odegnij brzegi kartki na zewnątrz tak, żeby powstały poły marynarki.

4. Białą kartkę przetnij na pół tak, żeby była takiej samej wielkości jak „marynarka”. Wyznacz jej środek i zrób na nim nacięcie o długości ok. 1 cm. Wygnij brzegi na zewnątrz tak, żeby powstał „kołnierzyk koszulki”.

5. Z kolorowego papieru wytnij dwa trójkąty – większy i mniejszy. Przyklej je na białej kartce tak, żeby powstał krawat.

6. Dziurkaczem zrób otworki w połach marynarki.

7. Przeciągnij przez nie rafię i zawiąż z przodu na kokardkę.

Gotowe! Pamiętaj o tym, żeby napisać życzenia na kartce – możesz to zrobić wewnątrz niej – na białym tle.

 

 

Zobacz również: