Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Jak zorganizować imprezę Halloween?

 Czas z dzieckiem,

Jak zorganizować imprezę Halloween?

28 października, 2020

Nie jest wielką tajemnicą, że organizacja halloweenowych imprez, bali lub ,,domówek” z każdym rokiem zyskuje w naszym kraju na popularności. Najczęstsze społeczne skojarzenia z Halloween to: dynie, fikuśne przebrania i mnóstwo słodkości. Warto jednak pamiętać, że konwencjonalne pomysły to w pierwszej kolejności NUDNE pomysły. Po lekturze naszego artykułu, z pewnością znajdziecie własne antidotum na doroczną rutynę towarzyszącą organizacji przyjęcia Halloween i zachowacie spokój ducha, wcielając nasze drogocenne wskazówki w życie, tym samym oszczędzając czas i wykreślając z Waszego słownika sformułowanie ,,na ostatnią chwilę”.

 

Jedynym czynnikiem, który może nas ograniczyć w tym procesie jest nasza wyobraźnia. Udowadniamy, że nawet w czasach pandemii, można urządzić doskonałą zabawę nie tracąc dobrego, halloweenowego humoru, nawet w wąskim gronie najbliższych przyjaciół.

Pięciogwiazdkowa impreza Halloween – organizacja przyjęcia krok po kroku

Zasada nr 1: planuj, planuj… i zapisuj!

Podstawą organizacji każdej pamiętnej imprezy jest szczegółowy plan działania. Proponujemy zatem  pytania i wskazówki, które sprawią, że przygotowanie halloweenowego spotkania pójdzie Wam jak z płatka.


Czy są jakiekolwiek elementy/rozwiązania/gry/zabawy etc., które pojawiają się u mnie co roku? Może warto byłoby zrezygnować z rutyny na rzecz modyfikacji? Na dynie nie możesz już patrzeć? Pomaluj, wytnij, posyp brokatem inne jarzyny np. kalafior, cukinię… Efekt odstraszający będzie dokładnie taki sam!


Czy nie przesadzam z ilością? Wszystkiego: począwszy od jedzenia, skończywszy na liczbie gości. Czasem warto postawić tylko na członków najbliższej rodziny, choć pokusa, aby zaprosić znajomych znajomych jest przeogromna!


 Zaplanuj budżet, listę zakupów, listę gości, listę nagród jeśli planujesz gry towarzyskie – pamiętaj – Halloween trwa JEDNĄ noc nie JEDENAŚCIE!

 Jeśli planujesz przyjęcie w mniejszym gronie, rozdziel zadania do wykonania między gości. Znajdzie się wśród Was potencjalna następczyni Julii Child? Świetnie! Pieczenie ciastek mamy z głowy! Warunkiem koniecznym są tylko formy do ciasta w kształcie dyni itp. Możliwości, również w tym zakresie są szerokie.

 

 Przed przyjęciem warto zorganizować razem z gośćmi ,,burzę mózgów”, na temat jego koncepcji. ,,Strraszne pudełko” będzie świetną okazją do zebrania pomysłów na jego przebieg (włączając w to np. playlistę Waszych ulubionych utworów)  W ten sposób każdy zachowa anonimowość i NIKT nie wyjdzie z niego przed świtem! Im więcej pomysłów na dania, dekoracje i gry… tym lepiej! Propozycja do wcielenia w życie najlepiej dwa do trzech tygodni przed spotkaniem. 

Poniżej prezentujemy redakcyjne
propozycje uświetnienia Waszego  przyjęcia.
Nasze wskazówki z pewnością okażą się pomocne w jego organizacji.  

 

1. Własnoręcznie wykonane koszyczki

Możliwości są nieograniczone. Z dyni, z tektury, gliny, papieru Maché… Ty wybierasz! W tym roku mogą one pełnić rolę koszyczków wielkanocnych, ze względu na spore ograniczenia naszej mobilności ze względów bezpieczeństwa, a wystarczy, że napełnicie je po brzegi słodkościami, własnoręcznymi strasznymi babeczkami, gadżetami i tym co akurat przyjdzie Wam do głowy… Wystarczy takie cudo zawiesić nad kominkiem i… gotowe! Może nie zastąpi to w pełni tradycyjnego ,,cukierka albo psikusa”, ale z pewnością tak Wam jak i waszym dzieciom samo ich wykonanie sprawi wiele frajdy!     

2. Własnoręcznie zrobiony kostium, czyli ekspresowy kostium

Wcale nie musisz wydawać fortuny na wymyślny kostiumy dostępne w sieci, sklepach czy na bazarach. Oryginalnym pomysłem mogą okazać się również stare dżinsy i… paczki cukierków. Wystarczy obkleić nimi spodnie i.. już. Straciliście tylko… 3 minuty. GWARANCJA WYRÓŻNIENIA SIĘ Z TŁUMU! Czarownice pojawiają się na takich imprezach…. PERMANENTNIE. Przy okazji macie dobrą propozycję na imprezę tematyczną: Halloween bez kostiumu – tylko inwencja własna. Obklejać, obsypywać brokatem możecie wszystko… (może poza soczewkami kontaktowymi).

3. Mieszana impreza tematyczna z konkursem  

Impreza ,,Western”, impreza ,,Disney”… Kto na takiej nie był? No właśnie… cisza. Puśćcie wodze fantazji, mieszajcie wątki! Zaproponujcie znajomym np. imprezę Western z lat 80 – tych.  Jak wyglądali kowboje w tej dekadzie? Albo kowbojska Myszka Miki? Nikt nie pamięta! Możecie ogłosić konkurs na najlepszy ,,wymieszany” kostium lub rysunek takowego kowboja i czekać na ogłoszenie zwycięzcy! Ubaw po pachy gwarantowany, nawet jeśli planujecie zabawę w przestrzeni online.    


4. Konkurs wiedzy o Halloween

Dynie, wiedźmy, duchy… NUDA! To już wszyscy wiedzą. Genialnym rozwiązaniem na hallowenową noc, jest zorganizowanie jej w ,,intelektualnej” konwencji. W ramach Waszego strraszliwego spotkania proponujemy zainicjować luźną rozmowę na temat pochodzenia Halloween, ze sprostowaniem licznych stereotypów na jego temat, z pytaniem DLACZEGO akurat wiedźmy i duchy?  Pomarańczowe wrogie święto z USA… Nie do końca! Gra jest świetną okazją do wyłonienia z naszego towarzyskiego grona urodzonych moli książkowych. 

5. Kostium? A może wymyślny szlafrok?

Kto powiedział, że na Halloween muszą dominować kostiumy? My proponujemy strraszliwe ,,Piżama Party” z obowiązkowymi zabawnymi szlafrokami, których teraz na rynku jest pod dostatkiem. Jeśli nie spodobają się Wam rynkowe propozycje, możecie również ożywić swoje znoszone piżamy farbami do ubrań czy brokatem. Przy takich stylizacjach, każdy horror stanie się komedią romantyczną.

 

6. Halloweenowa piniata – zrób to sam!   

Okazuje się, że wykonanie własnoręcznej piniaty wcale nie jest takie trudne! Wszystko czego potrzebujecie to balony, skrawki gazet, trochę mąki, kleju, farby… (sprawdzone na własnej skórze J) i gotowe! To kolejne zadanie, w które możecie zaangażować dzieci. Satysfakcja murowana!

Życzymy Wam udanego Halloween!

Redakcja magazynu INSPIRANDER.pl 

Tekst: Klaudia Bilska 

Inne Artykuły: