Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Jak przygotować przyjęcie dla dziecka

Jak przygotować przyjęcie dla dziecka
 Święta i przyjęcia

Jak przygotować przyjęcie dla dziecka

10 czerwca, 2008

Zabawa, smakołyki, przebrania dzieciaki przepadają za przyjęciami. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie fajnej zabawy dla malca, bo najważniejsze, aby się nie nudził. Możesz zorganizować zabawę w wynajętej sali, poza domem, ale czy wystawniej znaczy lepiej?

Dagmara Osińska

1. Zaplanuj odpowiednio wcześniej datę przyjęcia.
Jeśli ma być to przyjęcie z okazji urodzin lub imienin, najistotniejsze tego dnia – oprócz prezentów, jest świętowanie z przyjaciółmi. Pamiętaj, że ciekawie zorganizowane dziecięce uroczystości sprawiają pociechom wiele radości i często bywają niezapomniane.

2. Najlepiej rozłóż przygotowania ?na raty".
Tymbardziej, jeżeli należysz do grona zapracowanych mam, które mają mało wolnego czasu. Umożliwi Ci to przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów: wymyślenie stroju, zrobienie maski, wypróbowanie różnych fryzur. Wszystko sukcesywnie!

3. Pomyśl o pomocnikach.
Jeśli organizujesz party dla najmłodszych, pomyśl o osobach dorosłych, które będą Ci pomocne.

4. Temat przewodni dobrej zabawy.
Wspaniałym pomysłem jest zabawa zorganizowana w ramach określonego tematu, np. : bal na zamku, rycerze na zamku, maluchy w dżungli. Może być także związany z zainteresowaniami Twojego smyka – z ulubioną książką czy bajką lub porą roku, w czasie której organizowana jest impreza.

5. Organizacja konkursów.
Pomyśl o zorganizowaniu konkursów z nagrodami, to ważny element każdej, dobrej zabawy.
Nie nagradzaj nigdy tylko jednego dziecka, to zwykle kończy się źle w zorganizowanej grupie maluchów. Kup więc kilka drobnych prezentów na tę okazję.

6. Dekoracje obowiązkowe!
Wnętrze powinno być udekorowane, by maluchy od razu poczuły nastrój zabawy. Posłużą z całą pewnością serpentyny i baloniki, kwiaty z karbowanej bibułki, confetti (zrobione dziurkaczem, z wykorzystaniem starych, kolorowych czasopism).

7. W domu czy poza nim?
Przemyśl gdzie zorganizujesz przyjęcie.
Jeśli masz małe mieszkanie, zaproś tylko kilku przyjaciół juniora. Często maluchy bawią się lepiej właśnie w takim kameralnym gronie. Pamiętaj, aby zebrać wszystkie szkła i doniczki z kwiatami, uprzątnąć zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić na przykład poduszki.
Świetnym pomysłem jest zorganizowanie imprezy na powietrzu, tymbardziej jeśli dopisze pogoda.

8. Zaplanuj wydatki.
Na pewno warto cos zmienić, aby zmieścić się z zaplanowanym budżecie. Nie musisz wydawać fortuny, wszystko można zrobić tańszym kosztem, a smyki i tak będą zadowolone.

9. Przygotuj zaproszenia.
Nie zapomnij o włożeniu imiennych zaproszeń do koperty i ich rozdaniu najpóźniej na tydzień przed imprezą. Rodzice muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty u was.

10. Plan przyjęcia gwarancja świetnej zabawy.
Najlepiej gdy przyjęcie składa się z następujących części: powitania – w tym gry, zabawy, konkursy, a na zakończenie warto pomyśleć o poczęstunku.

Foto: Dreamstime.com

Inne Artykuły: