Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Halloween / Gry i zabawy na Halloween

Gry i zabawy na Halloween
 Halloween,

Gry i zabawy na Halloween

15 października, 2008

Zanim rozpoczniecie zabawę, przygotujcie żetony (mogą być w kształcie dyni ), którymi będziecie nagradzać zwycięzców poszczególnych konkursów. Oczywiście nie może też zabraknąć prezentów dla wszystkich uczestników.

Na dobry początek niech każdy z przybyłych gości przedstawi się i opowie o swoim stroju, można też zachęcić dzieci do wymyślenia krótkich historyjek na temat swojej postaci.

Mumia

Do tej zabawy będzie potrzebny papier toaletowy w rolkach ( najlepszy będzie zwykły szary papier).

Uczestnicy mają się dobrać w pary. Każda z par dostaje rolkę papieru. Jedna osoba z pary będzie mumią, zaś druga – zawijać mumię w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem.

Konkurs rysunkowy

Do tego konkursu będą potrzebne nadmuchane balony ( tyle, ilu jest uczestników zabawy, ale warto też mieć kilka zapasowych) i pisaki.

Zadaniem uczestników jest narysować na balonie twarz straszydła. Autor najstraszniejszego balonika wygrywa ten konkurs i dostaje żeton.

Przejdź przez bagno

Do tego konkursu będą potrzebne dwie kartki papieru formatu A4.

Zadaniem uczestnika jest przejść całą długość pokoju stąpając tylko na kartki. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie u uczynić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Uczestnik, który postawił nogę na podłodze (dywanie) poza kartką – zostaje ?wciągnięty do bagna" i wypada z gry. Wygrywają te osoby, którym udało się wykonać to niełatwe zadanie.

Gimnastyka dla duszków

Potrzebna będzie osoba prowadząca.

Prowadzący nazywa zwierzę, ptaka lub rybę, a zadaniem dzieci jest pokazać, co to zwierzę robi (pływa, lata, chodzi). Wygrywa ten, kto ani razu się nie pomyli.

Zabaw i konkursów może być oczywiście znacznie więcej. Kiedy wszystkie zaplanowane konkursy już się odbyły – czas dowiedzieć się, kto zwyciężył. Każdy z uczestników przyjęcia podlicza ilość zdobytych żetonów. Wygrywa ten, komu udało się uzbierać ich najwięcej. Nagrodą dla zwycięzcy będzie przejęcie funkcji szefa kuchni – osoby obdarzonej szczególnym przywilejem, którym jest mieszanie ulubionej sałatki wiedźm i wampirów.

Sałatka wampirów

Pod tą głośną nazwą kryje się zwykła sałatka owocowa, którą lubią wszystkie dzieci.

Podana w sposób nietypowy i zrobiona własnoręcznie przez dzieci na pewno stanie się przysłowiowym ?gwoździem programu".

Zawczasu trzeba przygotować wszystkie składniki – pokrojone i umieszczone w osobnych miseczkach. Każdy składnik powinien posiadać własną ?straszną" nazwę. Podpisane karteczki umieszczamy na naczyniu. I tak na przykład pokrojony ananas może się nazywać – ?zęby nietoperza", brzoskwinia – ?żabia wątróbka", banan – ?oczy węża", i tak dalej. Wszystkie dzieci zbierają się przy stole, na którym ustawiony jest pusty półmisek i w osobnych miseczkach składniki ?strasznej potrawy". Zadaniem prowadzącego jest na głos czytać ?przepis" na sałatkę, zaś dzieci wrzucają zawartość poszczególnych miseczek do półmiska. Zwycięzca konkursów miesza sałatkę dużą łyżką i rozpoczyna degustację.

Łańcuszek z duszków

Pod koniec przyjęcia, kiedy zostanie trochę wolnego czasu, zanim rodzice zaczną odbierać dzieci do domu, warto zająć małych gości czymś, co je nieco wyciszy.

Każdy z uczestników dostaje nożyczki, papier i szablon do wycięcia duszka. Po wycięciu duszka należy się na nim podpisać, zaś wszystkie duszki połączyć ze sobą tak, żeby powstał pamiątkowy łańcuch.

Inne Artykuły: