Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Zabawy na kinderbal / Balonowe przyjęcie dla maluchów

Balonowe przyjęcie dla maluchów
 Święta i przyjęcia,

Balonowe przyjęcie dla maluchów

5 listopada, 2015

Urodziny dziecka to bardzo wzniosły dzień, na który maluchy czekają z utęsknieniem. Przedstawiamy pomysł na urodziny dla kilkulatka, który z pewnością się spodoba wszystkim zaproszonym gościom.

Zamiast zaproszenia – balon

Często nie mamy pomysłu na to, jak zrobić zaproszenie dla dzieci z okazji urodzin pociechy. A tymczasem pomysł może być bardzo prosty. Do jego realizacji będziesz potrzebować balony oraz pisaki z grubszą końcówką. Nadmuchaj balon (nie zawiązuj go) i pisakiem napisz na nim treść zaproszenia. Po czym ostrożnie wypuść z niego powietrze. Aby odczytać tekst, rodzic zaproszonego dziecka będzie musiał nadmuchać balon. Jeśli poszukujesz jeszcze prostszego rozwiązania, balonik możesz wyciąć z papieru (uprzednio wydrukuj na nim treść zaproszenia z podaniem miejsca i godzin, w jakich zabawa będzie się odbywać). Papierowy balonik możesz udekorować kolorową wstążką.

Balonowe dekoracje

Oczywiście przyjęcie balonowe nie może obyć się bez dużej ilości balonów. Kup sporą ich ilość w żywych kolorach, nadmuchaj i poprzyczepiaj w różnych miejscach pokoju. Dodatkową dekorację z balonów stworzysz przyczepiając do nich wstążki, paski kolorowej krepy, a za pomocą dwustronnej taśmy klejącej do balonów możesz przyklejać wycięte z papieru kształty – gwiazdki, serduszka i inne.  Jeśli masz w domu gruby drut, wykorzystaj go do zrobienia stelażu, do którego przyczepisz balony. Kształt takiej konstrukcji zależy tylko od was – może to być koło, kwiatek, tęcza, serce…

Zabawy z balonem

Dobór zabaw na przyjęcie dla swojej pociechy uzależnij od jej wieku. Przedstawiamy kilka pomysłów na zabawy z balonikami:

Gra w imiona. Dzieci ustawiają się w kółeczku. W środku stoi jeden gracz z nadmuchanym balonem. Wywołuje on imię swoich kolegów i wyrzuca do góry balon. Dziecko, czyje imię zastało wywołane, musi złapać balonik. Jeśli mu się uda, w kolejnej rundzie zajmuje miejsce w kole i wywołuje kolejnego gracza. Jeśli zaś nie – musi dać fant. Na koniec zabawy dzieci, które dały fanty, muszą wykonać zabawne zadania.

Puszczanie baniek mydlanych. Te delikatne mydlane wytwory dziś są tak samo pełne uroku, jak niegdyś. Zmieszaj płyn do mycia naczyń (2/3 szklanki), wodę (4l)  I glicerynę (2, 3 łyżki). Dzieci mogą bawić się na powietrzu w konkursy na największą, najszybszą i najdłużej istniejącą bankę.

Zdmuchiwanie waty. Uformuj z waty tyle kulek, ile jest par dzieci. Dwóch graczy staje naprzeciwko siebie przy stole. Pośrodku leży kłębek waty. Wygrywa osoba, której jako pierwszej uda się zdmuchnąć watę ze stołu. Pamiętaj, że przeciwnicy dmuchają na kłębuszek jednocześnie. Kulkę z waty możesz zastąpić piórkiem.

Balony na łące. Tej zabawy nie może zabraknąć na balonowym przyjęciu, szczególnie, jeśli bawicie się na świeżym powietrzu.  Rozmieść na łące kilka balonów. Kiedy klaśniesz w dłonie, gracze biegną do balonów, chwytają je i starają jak najszybciej  je nadmuchać. Kto będzie najszybszy?

Kto najsprawniej podrzuca? Kolejna zabawa z nadmuchanym balonem jest bardzo prosta. Wymyśl zadanie dla dzieci: na przykład, nadmuchany balon można podrzucać tylko jednym palcem lub spróbować utrzymać go jak najdłużej na jednym palcu w powietrzu.

Uwaga na balony! Rozmieść na łące w różnych miejscach balony. Na polecenie „Start!” gracze biegną z punktu startowego do balonów. Kto „rozdepcze” balon? Wygrywa ten zawodnik, któremu uda się rozdeptać jak najwięcej balonów.

Taniec z balonem. Ta zabawa z pewnością bardziej się sprawdzi w przypadku starszych dzieci. Uczestnicy dzielą się w pary. Każda z nich dostaje po jednym nadmuchanym balonie, który partnerka przywiązuje sobie do nogi. W czasie tańca partner chroni balon partnerki i jednocześnie próbuje zniszczyć należącego do sąsiedniej pary. Zwycięża para, która najdłużej zachowa swój balon.

Rysowanie na balonie. Daj dzieciom nie nadmuchane balony i pisaki. Niech każdy narysuje na nim zabawną minkę lub coś innego. Następnie powoli dmuchaj po kolei wszystkie balony i pozwól dzieciom obserwować, jak zmieniają się ich rysunki.

Przygotuj poczęstunek

Przygotowując posiłki dla dzieci postaraj się utrzymać je również w balonowej stylistyce. Niech na stole królują przekąski w okrągłych i kulistych kształtach.

Warto oczywiście przygotować dzieciom własnoręczny tort w kształcie balonu. Do tego potrzebujesz okrągłe spody i kolorowy krem. Boki spodów nieco poprzycinaj z obu stron tak, żeby powstał odpowiedni kształt. Na dole balonu z tortu ułóż trójkącik ze spodów – utworzy się miejsce zawiązania balonów. Za sznurek od balonu posłuży żelowy pasek (możesz związać go na kokardkę). Udekoruj tort kolorową posypką.

Jeśli nie czujesz się najlepiej w roli kucharza, zamiast tortu możesz podać dzieciom wieżę z pączków. Wówczas świeczki możesz wbić w poszczególne pączki lub ten, który leży najwyżej.

Jako ciepła przekąska świetnie sprawdzą się hamburgery z małych okrągłych bułeczek. Zrób je własnoręcznie, udekoruj sałatą i kolorowymi warzywami.

Upominki dla zaproszonych gości

Nie możesz o zapomnieć o upominkach dla wszystkich zaproszonych dzieci. Aby utrzymać balonową tematykę i tu, możesz dać każdemu z nich balon, do sznurka którego przyczepisz zakupione wcześniej zestawy do puszczania baniek mydlanych. Każdy z balonów dla dzieci oznacz wyciętym wcześniej identyfikatorem z imieniem dziecka.

Foto: Istockphoto.com

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: